Uroczystość Objawienia Pańskiego 6 . I. 2017 r.

05.01.2017, Z radością obchodzimy uroczystość Epifanii, czyli „objawienia" się Chrystusa narodom i wpatrujemy się Jezusa , który objawił się poszukującym Go Mędrcom, a przez nich wszystkim narodom. Dzisiejsza uroczystość ma charakter misyjny dlatego skarbu wiary nie możemy zatrzymać tylko dla siebie, ale mamy sprawić , aby stał się światłem wskazującym drogę do Chrystusa wszystkim, których spotkamy na drodze życiowej. Pamiętajmy też o obowiązku modlitwy za misje święte, misjonarzy i misjonarki oraz o nowe powołania misyjne, aby nigdy nie zabrakło ludzi niosących światło wiary narodom, które jeszcze nie znają Chrystusa. Otaczając modlitwą Misjonarzy przyjdźmy im z pomocą ofiarą na tacę .

Dzisiaj Msze  św. będą w  Kościele  parafialnym o 7,00 ; 10,30 i 16,00 oraz  w Jastrzębi  G . i     w  Kąśnej  o 9,00.  Na każdej  Mszy  św. poświęcenie   złota  kadzidła i  kredy, -którą naznaczymy  nasze  domy.

Dziś    o  godz. 14.00    jasełka   --   zapraszamy

Jeszcze  raz dziękujemy  dzieciom  w naszej parafii  ze Szkoły Podstawowej z Jastrzębi Kąśnej z Gimnazjum    którzy jako Kolędnicy Misyjni  byli w naszych domach z przedstawieniem, by przyjść z pomocą dzieciom na Misjach . Bóg zapłać  za przekazane im ofiary.

Składka  z Trzech   Króli przeznaczona jest na  Misje  Katolickie

Niedziela  przyszła  jest  Uroczystością  Chrztu  Pańskiego .

Dzisiaj też  I piątek  miesiąca i roku jutro  I  sobota. Dzisiejsza  uroczystość  pozwała nam  spożywać pokarmy  mięsne.

Polecamy serdecznie  nasze gazety religijne gazety