II Niedziela Adwentu 4.XII . 2016 r.

03.12.2016, Adwent dla uczniów Chrystusa jest szczególnym czasem patrzenia na swoje życie, które jest nieustannym zdążaniem ku wieczności. Eucharystia jest dla nas wsparciem w przezwyciężaniu w nas człowieka ziemskiego, a kierowaniem naszych myśli ku Ojcu, który jest w niebie. Łaska płynąca z ofiary Mszy Świętej jest dla nas umocnieniem w czynieniu uczynków miłości, które otwierają nam drogę do nieba. Jest dla nas umocnieniem w dobrych adwentowych postanowieniach. U początku tej Świętej Ofiary pomyślmy, jakie dobre postanowienia towarzyszą nam w tym adwentowym czasie. Módlmy się na adoracji także za Kościół na Wschodzie ,aby mógł rozwijać się w pełnej wolności i wesprzyjmy go ofiarą do puszek.

Dzisiaj  pierwsza  niedziela  miesiąca  -  więc    adoracja, a także  zmiana tajemnic  różańcowych .       Dzisiaj też po każdej Mszy  św.  zbiórka do puszek  na  Kościół Katolicki na Wschodzie    który budzi się do życia  bardzo trudnych warunkach .

W   t y g o d n i u  :

We wtorek  wspomnienie  św.  Mikołaja  biskupa  dzień  wzajemnej  dobroci

W środę wspomnienie  św. Ambrożego biskupa  i doktora  Kościoła.  W czwartek    będziemy przeżywać liturgicznie Uroczystość  Niepokalanego  Poczęcia  N.M.P. - więc      uwielbimy naszą Matkę Najświętszą i złożymy Jej hołd. Msze św. w czwartek  będą  w Kościele parafialnym o 7,00, 9.00  i 16,00,oraz  w Jastrzębi G. o 16,00 i Kąśnej o 17,00 .

Weźmy z radością  udział  we Mszy św., oraz powstrzymajmy się od prac niepotrzebnych chociaż wiemy, że jest to już  święto nie nakazane .

8 grudnia  Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny jest patronalnym świętem  młodzieży Więc  zapraszamy na  Msze św. młodzież.

W uroczystość Niepokalanego  Pocz. N.M.P  Radio Maryja  przeżywa swoją 25 rocznicę założenia. Radujmy się nim jak i telewizją  „Trwam” niech i one będą  w naszych  domach  .

Rozpoczęła się akcja pomocy dzieciom   Są do nabycia  świece  świąteczne  po 5 zł   przeznaczone   na pomoc dla  chorych  dzieci  . . Warto więc  nabyć  świece by mieć  udział  w tej wielkiej pomocy drugim . Nabywajmy świece już na początku bo później brakuje.

Adwent to R O R A T Y  , będą w ciągu tygodnia o  16,00- gromadźmy  się jak najliczniej by uczcić Matkę  Bożą. Prosimy dzieci  o świecenie    lampionów i losowanie dzieciątka Jezus do     domu

W przyszłą  niedziele   spotkanie Rady Parafialnej - serdecznie zapraszamy po Mszy św. wieczornej panów i  panie   .

Polecamy   religijne gazety  - Niedzielę i Gościa

Niedzielnego