I Niedziela Adwentu 27 .XI . 2016 r.

26.11.2016, Z Bożą pomocą rozpoczynamy Adwent , a wraz z nim Nowy Rok Liturgiczny , podczas którego w sposób szczególny będziemy dawać świadectwo na¬szej wiary pod hasłem „Idźcie i Głoście” Nowy rok liturgiczny rozpoczyna Adwent - czas radosne¬go oczekiwania na święta Bożego Narodzenia - święta przyj¬ścia Zbawiciela. Adwent jednak jest również czasem, w którym powinniśmy trochę zwolnić i przyjrzeć się naszemu życiu, któ¬re jest nieustannym oczekiwaniem. Wciąż bowiem czekamy na spotkanie z Chrystusem, które dokona się na końcu czasów, kiedy nastąpi paruzja - ostateczne przyjście naszego Pana na końcu świata. Adwent jest też czasem patrzenia na to wcześniejsze spotkanie z Chrystusem, które dokona się w chwili naszej śmierci. Śmierć jest przecież naszym spotkaniem z Bogiem - jak wierzymy mocno i o co się modlimy - który będzie dla nas miłosiernym sędzią i pozwoli nam wejść do domu przygotowanego dla nas. Niech zatem Adwent będzie dla nas sposobnym czasem przygotowania się na ostateczne spotkanie z Panem.

Najpiękniejszym wzorem  adwentowego  oczekiwania  jest  dla nas  Najśw. Maryja  Panna. . Na  czas  Adwentu  niech każdy  z nas podejmie  stosowne postanowienie   powstrzymania się  od różnych używek czy inny  dobry czyn .

Adwent to R O R A T Y  , będą w ciągu tygodnia o  16,00- gromadźmy   się jak najliczniej by uczcić Matkę  Bożą. Prosimy dzieci  o świecenie   lampionów będą  na ołtarzu Matki Bożej chciejmy z nich korzystać  .
Prosimy    by jak  najwięcej dzieci i wszystkich było  na Roratach. Przed  Roratami śpiewamy godzinki o Najśw. Maryi  P.

Dzieci  ze Szkół  Podstawowych Gimnazjum   i Przedszkola  zapraszamy na  Roraty  .W poniedziałek będą mogły pobrać plansze , a potem kolejno  zbierać obrazki

Ponieważ w poniedziałek  będą roraty i  godzinki więc  dziś  kończymy  różaniec  za zmarłych z  wypominkami.

Bóg  zapłać  za ofiary ubiegłej niedzieli na

potrzeby parafii  -  wyniosły  3.650  zł

W poniedziałek   siódma  rocznica święceń  Biskupich  Ks.  Biskupa Ordynariusza dra Andrzeja  Jeża . Niech Bóg  wspomaga Go swoimi   łaskami i  zachowa  dla naszej  Diecezji w  najdłuższe  lata .

W  środę  wspomnienie    św. Andrzej  Apostoł - odpust  w  Ciężkowicach  Odpustowa  suma  o   17.00 . Ks. Dziekan  serdecznie  zaprasza  W sobotę   wspomnienie św. Franciszka    Ksawerego kapłana . W niedzielę   św. Barbary dziewicy i męcz. patronki  górników hutników metalowców     i wielu pań- wspierajmy ich  modlitwami.

Nadto  w  tygodniu I  czwartek  i  piątek    miesiąca. Spowiedź we wtorek i  środę  w Jastrzębi i Kąśnej na nowennach , a w Kościele  parafialnym  możliwość spowiedzi    na Mszy św. wieczornej  oraz  w czwartek i piątek od 15.00 .W  I piątek  nasza wieczorna adoracja  do  19.00 . najpierw  po Mszy św. dzieci i młodzież Gimnazjalna ,a później  od   18.00 Ojcowie i Matki do 19.00 -  serdecznie  zapraszamy.

W I piątek będzie w Jastrzębi G. o 16,00 ,a  w Kąśnej  o 17,00 Msza  św. i Komunia św.,  a niedziela  jest  pierwszą  miesiąca  - adoracyjna  ze  zmianą  tajemnic  rfóżańcowych.                                                                                                                                   W tym tygodniu   jak  w ubiegłym roku wyruszą  ministranci  i rozniosą  opłatki przez  najbliższą   sobotę . Opłatki  będą poświęcone  dzisiaj po Mszy św. o 10.30 i ministranci roznosząc je złożą  życzenia i przyjmą ofiarę ,którą wpisujemy na listę i potwierdzimy   własnym podpisem .Trzeba  by te ofiary z opłatków  wystarczyły  na wynagrodzenie  pana Organisty więc by były 25 zł  od rodziny jak w ubiegłym  roku .  Ofiara    potrzebna jest na wynagrodzenie p. Organisty  i nawet kto by nabył opłatki  w inny  sposób  to ofiarę i tak  powinien  złożyć bo pan organista służy  wszystkim .

W przyszłą  niedzielę  po każdej Mszy  św.  zbiórka do puszek  na  Kościół  Katolicki na Wschodzie    który budzi się do życia  bardzo trudnych warunkach .

Rozpoczęła się akcja pomocy dzieciom tak   w Kościele  jak i w środkach przekazu. Są do nabycia  świece  świąteczne  po 5 zł przeznaczone   na pomoc dla  chorych  dzieci.   Złotówka pozostaje na pomoc  w naszej parafii, a reszta jest przeznaczona  na pomoc  w diecezji i całej Polsce . Warto więc  nabyć  świece by mieć  udział  w tej wielkiej pomocy drugim . Nabywajmy świece już na początku bo później brakuje.

Świeca Caritas symbolizuje przyjście Chrystusa i jest zaproszeniem do wigilijnego stołu jednego biednego dziecka, któremu pomagamy nabywając wigilijną świecę.

Od  roku  na  ławkach  w naszych kościołach  są   nakładki , cieszymy  się .że się przyjęty  zechciejmy je  szanować .

Polecamy wszystkim religijne gazety tak Niedzielę

jak i  Gościa Niedzielnego, Małego  Gościa  z

lampionem na  Roraty dla dzieci