XXXIV Niedziela Zwykła . Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 20. XI . 2016 r.

19.11.2016, Przeżywana uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata wieńczy nie tylko kolejny rok kościelny, ale także zamyka Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia ogłoszony w ubiegłym roku przez papieża . Dzisiaj Ojciec Święty Franciszek zamknie w papieskiej bazylice na Watykanie ostatnią bramę miłosierdzia - ostatnie drzwi święte Roku Jubileuszowego. Dzisiaj też uznajmy Chrystusa królem naszego życia naszych serc. Jezus jest królem, ale innym niż jakikolwiek ziemski władca - Jego królewskim gestem było umywanie nóg, koroną- ciernie , a królowaniem serce człowieka. Kto szczerze i świadomie powtarza w modlitwie „Ojcze nasz” słowa: „Przyjdź królestwo Twoje”, ten dokonuje intronizacji, godzi się na panowanie Boga w swoim życiu, chce naśladować królewski styl Chrystusa. Uczestnicząc we Mszy św. módlmy się , aby wszędzie nastało Chrystusowe Królestwo prawdy i życia , świętości i łaski , sprawiedliwości i pokoju. . Dziękujmy miłosiernemu Bogu, za ogrom łask, który spłynął na cały świat, na cały Kościół i na każdą i każdego z nas w świętym Roku Miłosierdzia. Dziękujmy za łaski i dary kończącego się Jubileuszowego Roku Miłosierdzia jak i 1050- lecia Chrztu Polski ,a ofiarami wesprzyjmy sprawy parafii .

Dzisiaj  w  Uroczystość  Jezusa  Chrystusa  Króla  Wszechświata dokonujemy Jubileuszowego Aktu przyjęcia  Jezusa  Chrystusa  za Króla i  Pana , a  za odmówienie przed  Najśw.  Sakramentem    Litanii do  Serca   Bożego i Aktu Poświęcenia się  Sercu Bożemu zyskujemy odpust  zupełny .

Gratulujemy  13  starszym ministrantom  którzy w piątek przez  Biskupa   zostali  dołączeni  do grona Lektorów i  chłopcom dołączonym  dziś do  grona  Ministrantów  naszej parafii.

Dziękuję  Ks. Katechecie  za  piękne ich przygotowanie.

W tygodniu  :

W poniedziałek wspomnienie  ofiarowania  Najśw. Maryi  Panny, we  wtorek  św. Cecylii dziewicy i  męczennicy  patronki  śpiewu  kościelnego

W czwartek wspomnienie św. męczenników  Andrzeja  Dung –Lac kapłana i  współbraci a w piątek św. Katarzyny Aleksandryjskiej i w niedziele odpust  w Turzy  ku Jej  czci.

W  niedzielę  przyszłą  ROZPOCZYNA  SIĘ  ADWENT  i  zarazem  Nowy   Rok  Kościelny - liturgiczny. Odśpiewaniem  Hymnu  do  Ducha  św. wejdziemy  w Jego  dni.   Wprawdzie  czasem pokuty w odnowionej  wersji Przykazań Kościelnych  jest czas  Wielkiego Postu i każdy piątek roku  to jednak   w sobotę tradycyjnie do  24.00    zakończmy  wszelkie imprezy  Andrzejkowe.

W tygodniu  jeszcze trwamy w modlitwie za zmarłych i  różaniec za zmarłych  z wypominkami o 16,00 w Kościele parafialnym  oraz Msza św.  wieczorna .

Dziś też  polecamy wszystkim religijne gazety tak

Niedzielę jak i  Gościa Niedzielnego