XXXII niedziela zwykła 6 XI 2016 r.

Jeszcze wciąż jesteśmy pod wrażeniem cmentarza . Jeszcze rozrzewnieniem wspominamy naszych bliskich , odwołanych do wieczności .Pociechą są dla nas słowa z Pisma św. mówiąc ,że Bóg nagrodzi każdy dobry czyn , każdy wdowi grosz. Za wierność Bogu czeka i nas wieczne szczęście . Obyśmy wsparci łaską Ducha św. potrafili każdego dnia trwać wiernie przy Jezusie Chrystusie i Jego nauce jak owi siedmiu braci z matką . Dziś pragniemy w Tygodniu Modlitw za Zmarłych nieść modlitwy zmarłym i szczególnym wsparciem- modlitwą różańcową otoczyć ich w tym miesiącu.

Bóg zapłać za piękny udział w modlitwach na cmentarzu. Pamiętajmy o  grobach   zmarłych  i chciejmy  być na  cmentarzu trwając w modlitewnym  nastroju  za  dusze  zmarłych naszych  bliskich . Do  wtorku  jeszcze zyskujemy   odpust  zupełny za nawiedzenie  cmentarza

Dzisiaj pierwsza  niedziela  m miesiąca  adoracyjna ze  z miana tajemnic  różańcowych,  a cmentarzu  na „ Rybówkach” różaniec  za zmarłych ,   którzy tam spoczywają   o godz. 13.00 – serdecznie  zapraszamy  .

We wtorek  kończy  się  Tydzień  szczególnej  Modlitwy za  Zmarłych ale będziemy trwać w modlitwie za zmarłych przez cały  listopad .

W  tygodniu  różaniec  za zmarłych  wypominkami o 16,00 w Kościele parafialnym  i Msza św.  wieczorna . Zechciejmy brać udział w  modlitwie różańcowej i przyjść z pomocą   zmarłym.   Można by   pozabierać już  z rodzinnych grobów  doniczki z kwiatami  by nie pozostały na zimę. Pozabierajmy ze sobą także i znicze ułatwi to bardzo troskę o piękno cmentarza

Msze św. na wyjazdach w Jastrzębi G. we wtorek  jak i  Kąśnej w środę  o 17.00

W tygodniu :

W środę  święto rocznicy poświęcenia  Bazyliki  Laterańskiej Czwartek  wspomnienie św. Leona  wielkiego w piątek   wspomnienie św. Marcina bp. i  98 rocznica odzyskania  Niepodległości Polski  - Modlimy się  za Ojczyznę.  Odpust      w Gromniku .W sobotę  wspomnienie  św. Jozafata bpa .

W czwartek  rozpoczęcie  9 dniowej    Nowenna przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana  przy  Mszy  św. wieczornej o  godz. 16.00 -  zapraszamy

Przy wyjściu z Kościoła  są umieszczone wypominki roczne za naszych bliskich zmarłych, które będą czytane w poszczególne niedziele miesiąca przed Mszą św.             o godz. 6.50  podzielone na 4 części, ale w modlitwie intencją obejmujemy wszystkich zmarłych wypominanych w naszym Kościele. Są umieszczone i na stronie internetowej naszej parafii przy Mszach św.

Bóg  zapłać też  za ofiary wypominkowe  .

Polecamy wszystkim religijne gazety Niedzielę czy

Gościa Niedzielnego którego  dziś szczególnie  warto

przeczytać.

D E K R E T

Kierując się dobrem duchowym wiernych oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom duszpasterzy, na mocy kan. 87 § 1 KPK udzielam wszystkim Wiernym diecezji tarnowskiej  i osobom przebywającym na terenie diecezji (por. kan. 91 KPK) dyspensy od obowiązkuzachowania w dniu 11 listopada br. (Narodowego Święta Niepodległości) wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i zachowania charakteru pokutnego tego dnia, z zachowaniem  wszystkich pozostałych przepisów prawa.

Wszystkich korzystających z dyspensy zachęcam do modlitwy w intencji Ojca Świętego i do praktykowania uczynków chrześcijańskiego miłosierdzia.

Z pasterskim błogosławieństwem

Bp Andrzej  Jeż

Biskup  tarnowski

PODZIĘKOWANIE ZA ORGANIZACJĘ KWESTY

NA CMENTARZACH NA RZECZ SEMINARIUM

ORAZ ZŁOŻONE OFIARY

Przewielebny Księże Proboszczu, Czcigodni Księża, Drodzy Bracia i Siostry,

„Trzeba pamiętać o nieustannej wdzięczności za ten dar, jakim dla człowieka jest drugi człowiek”.  Zgodnie z cytowanymi słowami św. Jana Pawła II mamy w pamięci i sercu troskę oraz dobroć, której doświadczamy na co dzień ze strony wszystkich cichych dobroczyńców Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. W sposób szczególny dziękujemy dzisiaj organizatorom kwesty na rzecz naszego Seminarium na cmentarzach oraz wszystkim ofiarodawcom. Wszystkim wypowiadamy naszą wdzięczność serdecznym „Bóg zapłać!”. W imieniu całej seminaryjnej Wspólnoty zapewniam o naszej wdzięcznej pamięci w modlitwie, zwłaszcza poprzez składaną codziennie w intencjach naszych dobroczyńców ofiarę Mszy świętej.

Z braterską więzią w Chrystusie –

ks. Andrzej Michalik