XXIX Niedziela zwykła 16 X 2016 r.

W ubiegłą niedzię przeżywaliśmy dzień papieski wspierając modlitwami i ofiarami dzieło Trzeciego tysiąclecia- stypendia dla młodzieży . Dzisiaj w 38 r. wyboru Jana Pawła II całym sercem wraz z cała diecezją dziękujemy Bogu za wyniesienie Go na Ołtarze jako świętego . Uwielbiając Boga i dziękując Mu za Jego miłość , prośmy za wstawiennictwem świętego Jana Pawła II w intencjach Kościoła, parafii oraz w intencjach z którymi przyszliśmy na tę Eucharystię, by nas wysłuchał jak ewangeliczny sędzia naprzykrzającą się wdowę i udzielił potrzebnych łask , a ofiarami spieramy parafialne prace .

Dzisiaj   16 października wspominamy  radosną chwilę  wyboru  papieżem  Kardynała Karola   Wojtyły czyli  Jana  Pawła  II  i łączymy  się  w  modlitwie  do  Niego . Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na potrzeby parafii . W następną niedzielę będziemy przeżywać Światowy Dzień Misyjny. Składka będzie przeznaczona na misje.

W tygodniu :

W liturgii   będziemy wspominać w poniedziałek - Św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz. we wtorek - Św. Łukasza Ewangelisty ,Patrona Służby  Zdrowia. we środę - Bł. Jerzego Popiełuszki ,w czwartek Św. Jana Kantego  odpust w  Lipnicy  Wielkiej w piątek - Bł. Jakuba Strzemię   bpa . w  sobotę  święto  rocznicy poświęcenie BazylikiKatedralnej w Tarnowie i  38 rocznica rozpoczęcia pontyfikatu Jana Pawła II .

Trwa   piękne  i ważne  nabożeństwo różańcowe  .  W niedzielę odbywa się o godz. 16.00  w Kościele parafialnym,  na  dojazdach  po  Mszy  św. W   tygodniu zaś w Kościele  parafialnym o godz. 17.00   i  na  wyjazdach   - w Jastrzębi G  godź.17.00,a  w Kąśnej będzie  o godz. 17.30,   Serdecznie  zapraszamy  do udziału w nabożeństwach  tak dzieci  młodzież jak i  starszych .

Cieszymy się i dziękujemy za pięknie wykonane  różańce .

W  czwartek 13 października  zakończyły  się tegoroczne  nabożeństwa  Fatimskie  .

Bóg  zapłać  wszystkim za liczny w nich udział, piękne trwanie na procesji , modlitwy, śpiewy, palenie  światła i  spieszenie  z nim  do  naszych  domów . Niech za to  Matka Boża ma  nas  w swej opiece  i wyprasza  potrzebne łaski !

Prosimy o porządkowanie cmentarza    Bardzo prosimy by zabierać szkło i plastik wieńce   do pojemników  przy swoich  domach  . Bardzo  więc prosimy by co przyniesiemy na groby to też chciejmy później zabrać  i nie składajmy śmieci przy  wejściu  bo to bardzo  szpeci  czy  na terenie prywatnym

Bóg  zapłać Drodzy  Parafianie   za  zrozumienie  i pomoc  w tej sprawie

Na bocznych ołtarzach są wyłożone kartki na wypominki za zmarłych   prosimy o  zabranie  kartek z kopertami czy to  dziś czy w tygodniu  czy  w przyszłą  niedzielę  tak by potem je     złożyć w następne   niedziele czy   w dzień  1 listopada .

Polecamy dziś Gościa Niedzielnego jak i  Niedzielę -

czasopisma poświęcające wiele artykułów Ojcu  Św.,

jego życiu i  nauczaniu .