XXVI Niedziela zwykła 25 IX 2016 r.

Chrystus wzywa nas dziś do służenia bliźnim i zdążania do Królestwa Bożego Podejmując w życiu różne zadania w drodze do nieba , mamy pozostać wiernymi Jezusowi i okazywać miłosierdzie potrzebującym by nie podzielić losu ewangelicznego bogacza . Bóg jednak daje nam moc wytrwania w tym co dobre i strzeże nas od rożnych uzależnień. Dlatego dziś szczególnie prosimy o pomoc będącym w potrzebie uzależnionym od alkoholu , bo dzisiejsza niedziela w Kościele Tarnowskim jest obchodzona jako Diecezjalny Dzień modlitw o Trzeźwość . Niech w naszych sercach rozbrzmiewa pokorne wołanie do Boga , aby obdarzył swój lud łaską trzeźwości, wolnością od nałogów i przebaczył grzechy wynikające z uzależnień.

Dzisiaj  w  naszej diecezji modlimy się o trzeźwość i łączymy się z pielgrzymami  do Szczepanowa ,którzy  modlą się o trzeźwość u  Św. Stanisława  ze Szczepanowa  patrona  trzeźwości,  a po Mszy   św. wieczornej spotkanie  Rady  Parafialnej  serdecznie zapraszamy

W  tygodniu :

We  wtorek wspomnienie  św.  Wincentego a Paulo  kapłana

W  Środę  wspomnienie   św. Wacława męczennika

W czwartek  święto  Św.   Archaniołów :Michała , Gabriela i Rafała ,

W piątek wspomnienie św. Hieronima  kapłana i dok .Kościoła,

W sobotę  wspomnienie  św. Teresy od  Dzieciątka   Jezus dziewicy . i dot. Kościoła   .

W  niedzielę  wspomnienie  Świętych Aniołów Stróżów

Niedziela przyszła jest  też   I  niedzielą miesiąca -      adoracyjna ze    zmianą tajemnic różańcowych .

W sobotę rozpoczęcie   Nabożeństw  Różańcowych ,bowiem  rozpoczyna się październik. Uczcijmy  więc naszą  najlepszą Matkę -  Maryję   różańcem . Gromadźmy się  jak  najchętniej  na różańcu ; tak   starsi  jak i młodzież i dzieci,  tym bardziej , że  za odmawianie  różańca  możemy  zyskać odpust  zupełny zaś za  Litanie  do  Matki Bożej  i modlitwę do Św. Józefa - cząstkowy . Warto więc zyskiwać   odpusty by ofiarować je za zmarłych , bo oni  bardzo  potrzebują naszych odpustów  zwłaszcza  gdy odejście  ich było  niespodziewane czy tragiczne , a i my będziemy  mieć później   prawo  do  nieba .

Wierni ,którzy  odmawiają różaniec  w kościele lub  kaplicy zyskują odpust  pod  zwykłymi warunkami / Komunia św. modlitwa w  intencjach  Ojca  św. / Do zyskania odpustu wymagane jest nie tylko odmawianie  paciorków lecz także nabożne rozważanie tajemnic różańcowych . Cząstkę różańca należy  odmawiać bez przerywania  z zapowiadaniem poszczególnych tajemnic .

W  niedziele  będzie  można  sobie pobrać  różaniec.

W  tygodniu  Msze  św. do  soboty  będą  jak dotychczas.

Zaś w  sobotę    Różaniec  będzie  w    Kościele  parafialnym o 17.00 a w Jastrzębi G. o 17.00 Msza  św. i później  różaniec , zaś w  Kąśnej  o godz. 17.45 różaniec ze  Mszą  św..

W  niedziele  w KOŚCIOŁACH  POMOCNICZYCH   RÓŻANIEC BĘDZIE  PO  Mszy  św.  o  godz.  9.00. Zechciejmy więc  pozostać i  włączyć  się  w tą piękną  modlitwę

W  Kościele parafialnym    najpierw będzie  nabożeństwo Różańcowe na które złoży się cząstka różańca  Litania do Matki Bożej , czytanka  modlitwa Pod Twoją Obronę   i Do Ciebie o św. Józefie Komunia św. . Zaś po różańcu  będzie Msza  św.  –prosimy by jak najwięcej  zostawało nas na Mszy św. by jak  najlepiej uczcić  Matkę Bożą

Na  nabożeństwach w Kościołach Pomocniczych jak i  w Kościele  parafialnym dzieci i młodzież  będą losować  i zabierać  piękną  figurkę  Matki  Bożej    do  swoich  domów i  zawierzać Jej  swoją  rodzinę , pozostali  zaś będą zbierać obrazki   i układać w piękny  obraz , pobierając  na  pierwszym  różańcu plansze które   na ostatnim różańcu  złożymy  na ołtarzu Matce  Bożej  .

Odłóżmy  na czas  nabożeństwa  różańcowego  nasze prace ,by  wziąć udział w  nabożeństwie tym bardziej że modlimy się  potrzebne łaski dla naszej Ojczyzny  ,     za  rodziny  naszej parafii  i    każdego z nas .

W tygodniu  też I   Sobota    miesiąca  .   .

Polecamy  nasze  gazety  religijne  tak  Gościa Niedzielnego z ciekawymi artykułami  jak i Niedzielę