Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. 15 VIII 2016 r.

Świętujemy dziś radośnie z całym Kościołem chwalebne Wniebowzięcie Maryi. Wspominamy wielki tryumf Maryi nad złem. Świętujemy Jej wielkie wyniesienie do chwały nieba. Ta , która pokornie przyjęła Słowo Boże, dyskretnie towarzyszyła Chrystusowi w całym Jego ziemskim życiu, od zwiastowania, poprzez znalezienie w Świątyni, wesele w Kanie Galilejskiej, aż po mękę krzyżową - zostaje z duszą i ciałem wzięta do nieba, by obleczona w słońce i gwiazdy wskazywać nam drogę do swojego Syna, a naszego Zbawiciela, Jezusa Chrystusa. Dlatego prośmy Maryję gorąco i serdecznie by nieustannie podtrzymywała nas w drodze do nieba , byśmy mogli dzielić z Nią radość wiecznego szczęścia .

Dziś  wielka  Uroczystość  Wniebowzięcia   N.M. P.  -  cała  Polska wielbi Maryję i spotyka się u  swojej  Matki  i Królowej na Jasnej  Górze  .

Dzisiaj w Uroczystość   Wniebowzięcie Najśw. Maryi Panny  Msze św. jak  wkażdą  niedzielę   o 7.00 : 10.30 i  16.00   w  Kościele ; a w Jastrzębi G i Kąśnej   o godz. 9.00 .  Wniebowzięcie -  to też dzień  wdzięczności Bogu za  szczęśliwe ,dobiegające  końca  żniwa  i poświęcenie   ziół ,kwiatów, wieńców  żniwnych na  każdej  Mszy  św.

Dziś   też główne   odpusty  w Bruśniku i Rzepienniku  Strzyżewskim

Dziś też  gościmy  w naszej parafii misjonarza  z Peru ks.  Roberta  Zająca  , który  wygłosi   dziś  kazania

Polecamy     Gościa Niedzielnego , który ma   ciekawe artykuły      jak i Niedzielę .