XX Niedziela Zwykła 14.VIII. 2016 r.

Utrudzeni pracą przychodzimy na spotkanie z Panem w Eucharystii - Mszy św. W świętowaniu niedzieli towarzyszy nam dziś zachęta Autora Listu do Hebrajczyków : „Patrzmy na Jezusa ,który w wierze nam przewodzi ją wydoskonala”. Echem tych słów jest postawa Ojca św. Franciszka ,który wzywa nas byśmy na nowo poznali Jezusa , ukochali Go , naśladowali w naszej codzienności i głosili Jego miłosierdzie . Pan bowiem zawsze przychodzi z pomocą każdemu, kto z wiarą przyzywa Jego pomocy . Módlmy się więc o Bożą pomoc dla nas jak i dla pielgrzymujących na Jasna Górę w naszej Tarnowskiej Pielgrzymce, a ofiarami na składkę wesprzyjmy Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie .

Dziś składka przeznaczona jest   na Uniwersytet  Papieski  w Krakowie i Tarnowie

W   13 sierpnia   przeżywaliśmy   nabożeństwo Fatimskie  i   procesję   z  Figurą  Matki  Bożej  Fatimskiej i z   różańcem     dziękujemy    za piękne  przygotowanie , a wszystkim za liczny  udział.

W poniedziałek wielka państwowa i  kościelna  Uroczystość  Wniebowzięcia   N.M. P.  -  cała  Polska wielbi Maryję i spotyka się u  swojej  Matki  i Królowej na Jasnej  Górze  gdzie  przybywają     liczne  pielgrzymki a zwłaszcza  młodzież .

W Uroczystość   Wniebowzięcie Najśw. Maryi Panny  Msze św. jak  w każdą  niedzielę   o 7.00 : 10.30 i  16.00   w  Kościele ;a w Jastrzębi G i Kąśnej   o godz. 9.00 .  Wniebowzięcie -  to też dzień  wdzięczności Bogu za  szczęśliwe ,dobiegające  końca  żniwa  i poświęcenie   ziół , kwiatów, wieńców  żniwnych na  każdej  Mszy  św.

W poniedziałek   też główne   odpusty  w Bruśniku i Rzepienniku  Strzyżewskim

Program odpustu  w  Bruśniku na afiszu   Ks. Proboszcz z Bruśnika serdecznie    zaprasza

W  środę    wyrusza  nasza XXXIV    Diecezjalna Piesza  Pielgrzymka   z Tarnowa  do Częstochowy  .  Zaś  25 sierpnia  Pielgrzymka wchodzi do  Matki  Bożej  na  Jasnej   Górze  w Częstochowie

W środę   św.  Jacka  patrona naszego  ks.  Katechety już  dziś  życzymy Mu  obfitych Bożych łask w  pięknej  pracy w naszej  parafii i polecamy  Go  serdecznej modlitwie i opiece  świętego  patrona

W sobotę   wspomnienie św. Bernarda  opata  dok, Kościoła.

Trwają  nasze  prace są więc wydatki i długi   W  niedziele przyszła  jako trzecią  miesiąca składka na  potrzeby  naszej parafii.    Bóg  zapłać   za zrozumienie  i ofiary

Zmarła  mama  Ojca Ksawerego  Skrobisia    +  Karolina  Skrobiś  pogrzeb  we  wtorek  o  godz.  15.00  w  kościele

Polecamy   nasze   religijne  gazety Niedziele jak  i Gościa Niedzielnego .