XVII Niedziela Zwykła 24 VII. 2016 r.

W dzisiejszej Ewangelii usłyszymy przepiękną modlitwę Ojcze nasz , której nauczył Jezus swoich uczniów . Co więcej wezwał nas byśmy z ufnością zanosili modlitwy do naszego Najlepszego Ojca ,który zna nasze potrzeby i hojnie udziela nam swoich łaski . Nie wahajmy się zwracać do Niego z ufnością jak dzieci do najlepszego Ojca . Jezus Chrystus gromadzi nas dzisiaj w świątyni,abyśmy doświadczyli Jego obecności i razem z Nim uwielbiali modlitwą naszego Ojca w niebie. Wśród nas są uczestnicy Ś D M z Francji razem z nimi módlmy się o szczęśliwy przebieg i wielkie owoce tych dni .

Dzisiaj też  odpust   w Zborowicach  ku   czci św. Marii  Magdaleny . Odpustowa suma o godz. 11.00

W  tygodniu

W poniedziałek    wspominamy   św. Jakuba  Apostoła   i  św.   Krzysztofa patrona  kierowców  i podróżnych  , dlatego  po wieczornej Mszy  św.  poświęcenie  pojazdów    Z racji  poświecenia  każdy kierowca może otrzymać    poświęcony  obrazek  dla swego pojazdu .

We wtorek    wspomnienie  Św.  Joachima i  Anny  rodziców Najśw.M.P dzień wdzięczności  rodzicom  dziadkom i emerytom i  29  rocznica śmierci  Ks.  Kazimierza  Moździocha ,więc    godzinie   18.00 za jego  duszą będzie   Msza św. a  po Mszy św.    przejdziemy pod jego grobowiec na modlitwę .  Wyrażajmy  swoją   modlitwą wdzięczność za  długoletnią prace  duszpasterską  wśród nas.

W Piątek    wspomnienie    św.  Marty.

Od  środy  gościmy  w  naszym  kraju  w  Krakowie  Ojca św. Franciszka  łączmy  się  z tymi  uroczystościami  bądź osobiście  , bądź przez  transmisje  telewizyjne  i  wspierajmy  młodych  modlitwą.  Z  naszej parafii  grupa młodzieży  weźmie też   udział  z  Ks. katechetą na czele - wyjazd  z Ciężkowic w sobotę o  godz. 10.00

Przyjmujemy  zapisy też  na  pielgrzymkę  pieszą  z  Tarnowa  do  Częstochowy.

Polecamy Gościa Niedzielnego - są bardzo  ciekawe artykuły, a  w Niedzieli  wywiad  z ks.  Mariuszem Kiełbasa  legionistą