2 niedziela Adwentu, 10.12.2023 r.

09.12.2023,
Przygotować drogę Panu i prostować ścieżki dla Niego oznacza usuwać ze swego serca grzech, a wypełniać je dobrocią, czyli uczynkami wykonanymi z miłości do Boga i bliźniego. Do tego wzywa nas Jan Chrzciciel – prorok pokutujący za grzechy ludu i oznajmiający przyjście Mesjasza. Wyznanie grzechów, prośba o ich przebaczenie i wynagrodzenie za nie to droga zbawienia, które przyniósł Jezus. Witamy w naszej wspólnocie ks. Krzysztofa z Chojnika i wsłuchujmy się w słowo Boże do nas kierowane.

fot. Anna Bajon / Opoka

- w środę wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy,

- w czwartek wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

Dziękujemy ks. Krzysztofowi Mirkowi - proboszczowi z Chojnika za głoszenie kazań.

Po Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary na budujący się tam kościół.

W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na parafię, a zbiórka do puszki - na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Zachęcamy do uczestnictwie w roratach, które celebrujemy w dni powszednie o godz. 17.00.

Kandydaci do bierzmowania z kl. 8 będą mieli spotkanie w środę na plebanii o godz. 16.00, a następnie w kościele - na roratach.

W środę polecajmy ofiary stanu wojennego

w kolejną rocznicę jego wprowadzenia.

W piątek rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus.

20 grudnia od godziny 13.00 odwiedzimy chorych, do których ksiądz nie jeździ z posługą z okazji pierwszych piątków. Prosimy ich zgłaszać do niedzieli 17 grudnia w zakrystii lub telefonicznie.

Dary dla biednych można składać przy ołtarzu św. Józefa do 21 grudnia.

W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiary złożone przy ich odbiorze przeznaczymy na organistę. Są też świece wigilijne – małe w cenie 10 zł i duże po 25 zł, z których ofiary przeznaczone są na Caritas.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Trwajcie w miłości, Małego Gościa. Są także nowe kwartalniki dotyczące historii Kościoła, wydawane przez redakcje Niedzieli oraz Gościa Niedzielnego.