Parafia Jastrzębie

1 niedziela Adwentu, 03.12.2023 r.

03.12.2023,
Bóg jest naszym Ojcem, naszym Stwórcą, a my wszyscy dziełem Jego rąk. Jak dzieci mamy słuchać Boga, gdyż On naprawdę chce naszego prawdziwego dobra. Jesteśmy też od Niego zależni, a mimo to popełniamy zło, które nas poniża i nie chcemy się nawracać. Najwyższy jest cierpliwy, ale to każdy człowiek musi zbudzić się z letargu grzechu, aby otrzymać od Wszechmogącego zbawienie.

 

fot. kloxklox_com / Pixabay

 

W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:

- w środę wspomnienie św. Mikołaja, biskupa,

- w czwartek wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła,

- w piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – z tej racji nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.


Przeżywamy pierwszą niedzielę grudnia. Po prymarii będzie zmiana tajemnic Róż różańcowych.

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, jednak zbiórka do puszki na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie będzie u nas za dwa tygodnie.

W przyszłą niedzielę kazania w naszej parafii będzie głosił ks. Krzysztof Mirek - proboszcz z Chojnika, a po Mszach św. będzie zbierał ofiary na budujący się tam kościół.

 

Zachęcamy do uczestnictwa w roratach - w dni powszednie o godz. 17.00.

 

W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiary złożone przy ich odbiorze przeznaczymy na organistę. Są także świece wigilijne – małe w cenie 10 zł i duże po 25 zł, z których ofiary przeznaczone są na Caritas.

 

W czwartek (będzie to pierwszy czwartek grudnia) pół godziny przed wieczorną Mszą św. różaniec o powołania poprowadzi Towarzystwo Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego.


W piątek na Mszy św. o godz. 17.00 poświęcimy dzieciom klas III medaliki i przyjmiemy kandydatki do Dziewczęcej Służby Maryjnej.

 

Dary dla biednych można składać przy ołtarzu św. Józefa do 21 grudnia.


Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Trwajcie w miłości, Małego Gościa oraz czasopism misyjnych.