Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, 26.11.2023 r.

25.11.2023,
Królestwo Chrystusa jest wyjątkowe i jedyne, ponieważ nie będzie miało końca, a jego Władca jest nieśmiertelny. Ma też swoją najszlachetniejszą konstytucję, którą stanowi 8 błogosławieństw, a naczelnym prawem jest przykazanie miłości Boga i bliźniego. To królestwo naszego Zbawiciela urzeczywistnia się już tu na ziemi, ale pełnię osiągnie na końcu świata. Włączeni w takie królestwo, służmy najwspanialszemu Królowi wszechświata.

fot. kisistvan77 / Pixabay

- w czwartek święto św. Andrzeja Apostoła – odpust w Ciężkowicach.

Przeżywamy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla wszechświata.

Po sumie wystawimy Pana Jezusa w monstrancji i odmówimy akt oddania, do którego jest dołączony odpust.

Dziękujemy za składkę na parafię z ubiegłej niedzieli w kwocie 4620 zł.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nowy rok liturgiczny Adwentem. Roraty będą sprawowane codziennie o godz. 17.00.

Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w sobotę na plebanii, po wieczornej Mszy św.

W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiary złożone przy ich odbiorze przeznaczymy na organistę.

Są też świece wigilijne – małe w cenie 10 zł i duże po 25 zł, z których ofiary przeznaczymy na Caritas.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota grudnia.

W piątek:

w kościele parafialnym o godz. 16.00 wystawienie Pana Jezusa w monstrancji i godzinna adoracja zakończona litanią i aktem oddania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa;

w Kąśnej Dolnej adoracja i spowiedź od godz. 15.00, a o godz. 16.00 akt oddania i Msza święta;

w Jastrzębi Górnej adoracja i spowiedź od godz. 17.00, następnie akt oddania i Msza święta.

W sobotę pół godziny przed wieczorną Msza św. różaniec, który poprowadzi Róża z. Zofii Stolarczyk.

Odwiedziny chorych w domach w piątek w Kąśnej, a w sobotę w Jastrzębi od godz. 9.00.

We wtorek obchodzić będziemy 14. rocznicę konsekracji naszego biskupa ordynariusza Andrzeja Jeża.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego (w tym numerze jest kalendarz ścienny ze Świętymi), Niedzieli, Trwajcie w miłości, Małego Gościa Niedzielnego oraz czasopism misyjnych.