Parafia Jastrzębie

33 niedziela zwykła, 19.11.2023 r.

18.11.2023,
Dary, które otrzymujemy od Boga, zobowiązują nas do ich dostrzeżenia i odpowiedniego pomnożenia, aby otrzymać od Najwyższego obfitą nagrodę. Każdy człowiek otrzymuje dary i zdolności, ale nie wszyscy mają takie same i w tej samej ilości. Dzieje się tak z woli Bożej dlatego, abyśmy sobie nawzajem służyli. Pomnażajmy Boże dary w sobie i służmy nimi innym.

 

fot. Semevent / Pixabay

 

W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:

- w poniedziałek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, zakonnika,

- we wtorek wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny,

- w środę wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy - patronki kościelnego śpiewu,

- w piątek wspomnienie św. Andrzeja Dung Lac, prezbitera i współbraci męczenników.

 

Dziękujemy za składkę na parafię.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - Światowy Dzień Młodzieży.

Ten dzień to także patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza. Z tej racji w sobotę, 25 listopada, w Gromniku odbędzie się dekanalny dzień skupienia dla ministrantów i lektorów oraz ich rodziców. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 w kościele. Do wtorku prosimy o zgłoszenie, kto z naszej parafii pojedzie, abyśmy mogli podać liczbę osób organizatorom.


Spotkanie uczniów klas VIII w środę o 15.30 na plebanii, a ich rodziców w czwartek po wieczornej Mszy św. w kościele.


W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiary złożone przy ich odbiorze przeznaczymy na organistę.


Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Trwajcie w miłości oraz czasopism misyjnych.