32 niedziela zwykła, 12.11.2023 r.

10.11.2023,
Mądrość jest wspaniała i nie więdnie – słowa z księgi Mądrości pouczają, że prawdziwa Mądrość polega na nieustannym patrzeniu na cel ostateczny i podporządkowaniu mu wszystkiego. Celem jest zbawienie i nie można go zdobyć bez wiary w Boga. Boża mądrość jest więc życiem wiarą na co dzień. Troszczmy się o taką mądrość.

fot. BruceEmmerling / Pixabay

- w poniedziałek wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, męczenników,

- w piątek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy,

- w sobotę wspomnienie bł. Karoliny Kózkównej, dziewicy i męczennicy.

Dziś o godz. 13.00 będzie różaniec za zmarłych na cmentarzu na Rybówkach.

Do puszki można złożyć ofiarę na Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościółowi w Potrzebie.

W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na parafię.

Spotkanie uczniów klas VIII w środę o 16.30 w kościele, a rodziców dzieci klas III w czwartek po wieczornej Mszy św.

Kompleksowe badanie wzroku w naszym Ośrodku Zdrowia będzie 21 listopada od godz. 9.00. Szczegóły znajdują się na plakacie w gablocie.

Diecezjalne Spotkanie Młodzieży na arenie Jaskółka w Tarnowie odbędzie się w sobotę 25 listopada od godz. 14.30. Chętni na wyjazd mogą zapisywać się do 15 listopada w zakrystii.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Trwajcie w miłości oraz czasopism misyjnych.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Jan Hołda, l. 72. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu...