Parafia Jastrzębie

31 niedziela zwykła, 05.11.2023 r.

04.11.2023,
Zboczyliście z mojej drogi, dlatego rzucę na was przekleństwo – słowa proroka Malachiasza napełniają lękiem. Chociaż zostały skierowane do ówczesnych kapłanów Starego Przymierza, to jednak wiemy, iż Bóg nie będzie błogosławił tym, co przekraczają Jego przykazania i innych do tego zachęcają. Natomiast pomaga tym, co pilnie przestrzegają zasad, które są istotne, bo bronią prawdziwych wartości.

 

Cmentarz na Rossie, Wilno / fot. Jacek Sikora

 

W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:

- w czwartek święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;

- w piątek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;

- w sobotę wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa i kolejna rocznica Odzyskania Niepodległości.

 

Dziś po prymarii zmiana tajemnic Róż Różańcowych.


W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zbiórka do puszek na Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

W tym dniu o godz. 13.00 będzie różaniec za zmarłych na cmentarzu na Rybówkach.


Wypominki listopadowe są czytane przez cały miesiąc pół godziny przed wieczorną Mszą św. a roczne będą czytane od pierwszej niedzieli grudnia.

 

Dziękujemy p. Szczepanowi Słowikowi za nagłośnienie Mszy św. na cmentarzu.


Diecezjalne Spotkanie Młodzieży na arenie Jaskółka w Tarnowie odbędzie się w sobotę, 25 listopada, o godz. 14.30. Chętni na wyjazd mogą zapisywać się do 15 listopada w zakrystii.

 

Kompleksowe badanie wzroku w naszym Ośrodku Zdrowia będzie 21 listopada od godz. 9.00. Szczegóły znajdują się na plakacie w gablocie.


Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Trwajcie w miłości oraz czasopism misyjnych.

 

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Stanisława Drogoś, l. 89. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu...