Parafia Jastrzębie

Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła, 29.10.2023 r.

28.10.2023, Bóg, chociaż przebywa w niebie, chce, aby Go wielbiono także na ziemi. Dlatego polecił Mojżeszowi zbudować Namiot Spotkania, a wybudowaną przez króla Salomona świątynię przejmuje w posiadanie, napełniając ją dymem w dniu poświęcenia. Katolickie świątynie mają szczególne znaczenie, bo w nich przebywa na stałe Bóg, ukryty pod eucharystycznymi postaciami. W rocznicę poświęcenia naszego kościoła dziękujmy Bogu za ten gmach, zbudowany dla Jego chwały i troszczmy się, aby był piękny tak, jak nasze dusze wielbiące Boga.

 

 

W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:

- w środę Uroczystość Wszystkich Świętych - Msze święte o: 7.00, 8.30 (Kąśna Dolna), 9.45 (Jastrzębia Górna) i o 13.00 (na cmentarzu);

 - w czwartek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny) - Msze święte o: 7.00 - z Jutrznią, o 15.00 (kościół parafialny), 16.00 (Jastrzębia Górna), o 17.00 (Kąśna Dolna);

 - w sobotę wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.


Dziś obchodzimy uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła.

W przyszłą niedzielę będzie zmiana tajemnic Róż Różańcowych po prymarii. 

 

Różaniec w tym tygodniu poprowadzą:

w poniedziałek Dziewczęca Służba Maryjna,

we wtorek Liturgiczna Służba Ołtarza. 

 

Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych:

w poniedziałek od 16.30 w Jastrzębi Górnej,

a we wtorek od 15.30 w Kąśnej Dolnej. 

 

We Wszystkich Świętych po południu rozpoczniemy procesją o godz. 13.00 na starym cmentarzu, następnie przejdziemy na nowy cmentarz i tam będzie Msza św.

W tym dniu młodzież przy cmentarzach będzie zbierała ofiary do puszki na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Listy zbierających znajdują się w gablocie. 

Od 1 do 8 listopada można zyskać odpust za zmarłych. 

 


W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota listopada.

W pierwszy czwartek po wieczornej Mszy św. NIE będzie spotkanie Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie ze względu na Dzień Zaduszny.

W pierwszy piątek:

- w kościele parafialnym wystawienie Pana Jezusa w monstrancji i godzinna adoracja od godz. 16.00 zakończona litanią i aktem oddania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Następnie będzie Msza święta; 

- w Kąśnej Dolnej od godz. 15.00 adoracja i spowiedź, o 16.00 Msza święta;

- w Jastrzębi Górnej od godz. 17.00 adoracja i spowiedź, następnie Msza święta;

W tym dniu nie będzie wypominków.

W pierwszą sobotę o godz. 16.00 różaniec, który poprowadzi Róża z. Marii Kukuła, potem będą wypominki i Msza św.

 

Odwiedziny chorych od godz. 9.00 – w piątek w Kąśnej i w sobotę w Jastrzębi.

 

Kartki na wypominki listopadowe i roczne znajdują się na bocznych ołtarzach.

Wypominki listopadowe będą czytane przez cały miesiąc pół godziny przed wieczorną Mszą św., a roczne - od pierwszej niedzieli grudnia.

 

Po zmianie czasu wieczorne Msze święte w dni powszednie są odprawiane o godz. 17.00.

 

Organizowany jest wyjazd na nocne czuwanie na Jasną Górę z piątku na sobotę, 10/11 listopada br. Chętni mogą zapisywać się w zakrystii do soboty, 4 listopada br. Wyjazd będzie o godz. 16.30, powrót około godz. 7.00. Koszt: 80 zł.

 

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Trwajcie w miłości oraz czasopism misyjnych.