27 niedziela zwykła, 08.10.2023 r.

07.10.2023,
Winnicą Pańską był Izrael. Niestety zamiast wydawać swemu Panu dojrzałe winogrona, dawał cierpkie jagody. Dojrzałe winogrona to dobre uczynki zachowywania Bożego prawa - cierpkie jagody to niewierność i odrzucenie Najwyższego. Każdy chrześcijanin jest taką winnicą Pańską i warto postawić sobie pytanie, jakie wydaję owoce? Wszechmogący oczekuje ode mnie dobrych owoców życia Ewangelią.

fot. Anrita1705 / Pixabay

- w piątek wspom. bł. Honorata Koźmińskiego.

Dziś w Mielcu odbędzie się Diecezjalny Marsz dla życia i Rodziny.

W przyszłą niedzielę będzie Dzień Papieski - składka przeznaczona będzie na parafię, a zbiórka do puszki na fundusz stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych w dni powszednie:

w Kąśnej Dolnej o 16.30,

w kościele o 17.00

i w Jastrzębi Górnej o 17.30.

Natomiast w niedziele w kościele o 15.30, a w kaplicach po Mszach św.

W środę klasy ósme będą miały spotkanie w hali Jaskółka w Mościcach. Wyjazd o godz. 8.00 z parkingu przy kościele.

W tym tygodniu różaniec poprowadzą róże:

w poniedziałek Róża z. Stanisława Oślizło,

we wtorek Róża z. Lucyny Włudyka,

w środę Róża z. Barbary Hołda,

w czwartek Róża z. Zofii Hołda,

w piątek Rada Duszpasterska,

w sobotę Róża z. Teresy Musiał,

w niedzielę Róża z. Janiny Waza.

W piątek będzie sprawowane nabożeństwo fatimskie, dlatego różaniec będzie po Mszy św. o godz. 17.00 połączony z procesją.

O niesienie figury i odmawianie różańca prosimy Radę Duszpasterską.

Wspierając kopanie studni na misjach, organizujemy na plebanii zbiórkę zużytych laptopów, tabletów i telefonów komórkowych - do 20 października.

Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Kartki na wypominki znajdują się na bocznych ołtarzach.

Porządkując groby zadbajmy o to, aby nie zaśmiecać cmentarza. Przypominamy, że śmieci organiczne należy wrzucać do dołka, który znajduje się w rogu przy zachodnim ogrodzeniu cmentarza, a nie zostawiać przy śmietniku.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Trwajcie w miłości oraz czasopism misyjnych.