25 niedziela zwykła, 24.09.2023 r.

23.09.2023,
Bóg jest sprawiedliwy, ale daje szansę grzesznikom aż do śmierci. Zbawienie jest największą nagrodą. Nie oznacza to, że Najwyższy nie odda każdemu według wysiłków. Często się zdarza, że nasze myśli i plany są dalekie od Bożych, ale to Bóg ma rację – zaufajmy Jemu.

fot. Free-Photos / Pixabay

- w środę wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera,

- w czwartek wspomnienie św. Wacława, męczennika,

- w piątek święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała,

- w sobotę wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

Przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz Dzień Modlitw za Osoby Niesłyszące.

Dziękujemy za składkę na parafię z ubiegłej niedzieli w kwocie 4800 zł.

W przyszłą niedzielę będzie zmiana tajemnic Róż Różańcowych po prymarii.

W tym dniu rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe.

W kościele parafialnym w niedziele będą sprawowane o 15.30, a w kaplicach po Mszach św.

Rodziców i uczniów klas VIII zapraszamy na wieczorną Mszę św. w czwartek, podczas której kandydaci złożą deklaracje bezpośredniego przygotowania do sakramentu bierzmowania.

Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej zaprasza na koncert pt. "Kąśna dla Jana Pawła II", który odbędzie się 1 października o godz. 17.00.

Dla osób 60+ będą bilety z 50% zniżką.

W sobotę o godz. 8.00 z parkingu przy kościele będzie wyjazd na pielgrzymkę do Krakowa - koszt 50 zł.

Wspierając kopanie studni na misjach organizujemy na plebanii zbiórkę zużytych laptopów, tabletów i telefonów komórkowych - do 20 października.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Trwajcie w miłości oraz czasopism misyjnych.

W ubiegłym tygodniu odbyły się w naszej parafii dwa pogrzeby. śp. Jana Serafina, l. 84 i śp. Józefy Stanuch, l. 94. Ich nieśmiertelne dusze polećmy Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu...