24 niedziela zwykła, 17.09.2023 r.

16.09.2023,
Umiejętność przebaczania winowajcom jest konieczna w życiu chrześcijanina. Jest to naśladowanie Boga, który zawsze przebacza, gdy człowiek Go o to prosi. Pamięć o własnych grzechach, które wyrządziły nieskończoną zniewagę Bogu, przynagla nas do przebaczania bliźnim.

fot. Anna Bajon / Opoka

- w poniedziałek święto św. Stanisława Kostki, zakonnika,

- w środę wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegona i współbraci męczenników,

- w czwartek święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty,

- w sobotę wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

Przeżywamy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu oraz Dzień Golgoty Wschodu.

Dziękujemy za składkę na parafię oraz ofiary do puszki na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

Rodziców klas III Szkoły Podstawowej zapraszamy na spotkanie w kościele w środę po wieczornej Mszy św.

Spotkanie dla rodziców klas VIII będzie w piątek w kościele po wieczornej Mszy św.

Spotkanie grupy młodzieżowej w piątek po wieczornej Mszy św.

W sobotę są spotkania:

Dziewczęcej Służby Maryjnej o godz. 9.00,

kandydatów na ministrantów o 10.00

i Liturgicznej Służby Ołtarza o 11.00.

W zakrystii są do nabycia kalendarze rolnicze w cenie 30 zł i z wieńcami – 10 zł za egzemplarz.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Trwajcie w miłości oraz czasopism misyjnych.