23 niedziela zwykła, 10.09.2023 r.

09.09.2023,
Upominać grzeszących to nasz wspólny chrześcijański obowiązek, aby z ich powodu nie ściągnąć na siebie winy, czyli grzechu. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za siebie, ale przełożeni w sposób szczególny. Każdy, kto nie słucha upominającego, naraża się na wieczne potępienie. Wyrażenie "niech żyje jak celnik i poganin", które wypowiada Jezus, oznacza: daleko od Boga. Z miłością upominajmy trwających w grzechu.

fot. Anna Bajon / Opoka

- w środę wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła,

- w czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego,

- w piątek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej,

- w sobotę wspomnienie św. Korneliusza papieża i Cypriana biskupa i męczennika.

Dziś odbędzie się beatyfikacja rodziny Ulmów w Markowej na Podkarpaciu.

W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na parafię, a zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

W święto Podwyższenia Krzyża podczas Mszy św. będzie możliwość ucałowania relikwii tego znaku zbawienia.

Kolejne w tym roku nabożeństwo fatimskie odbędzie się w środę o godz. 18.00. O niesienie figury prosimy klasy siódme Szkoły Podstawowej, a szóste - o odmawianie  różańca.

Spotkanie dla uczniów klas ósmych z Jastrzębi i Kąśnej w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania będzie w czwartek w sali katechetycznej o godz. 16.30.

Zapraszamy wszystkich parafian na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu w najbliższy piątek, po Mszy świętej wieczornej. Modlitwę wraz ze śpiewem poprowadzi zespół Fidelium z Ciężkowic razem z panem Szczepanem Słowikiem. Serdecznie zapraszamy do wspólnego czuwania.

W sobotę zapraszamy na spotkania:

Dziewczęcej Służby Maryjnej o godz. 9.00,

kandydatów na ministrantów o 10.00

i Liturgicznej Służby Ołtarza o 11.00.

Zachęcamy do udziału w pielgrzymce do Krakowa, do miejsc związanych ze św. Stanisławem Biskupem oraz ze św. Jadwigą Królową: do katedry wawelskiej i do kościoła na Skałce. Wyjazd 30 września br. Zgłoszenia do 15.09.2023 r.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Trwajcie w miłości oraz czasopism misyjnych.

W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Stefania Gaborek, l. 84. Jej nieśmiertelną duszę polećmy Bożemu miłosierdziu. Dobry
Jezu...