22 niedziela zwykła, 03.09.2023 r.

02.09.2023,
Z wiarą w prawdziwego Boga łączy się cierpienie. Przez nie Bóg zbawił świat i dopuszcza, aby trwało tu na ziemi do końca tego świata. Niewielu to rozumiało. Nawet prorocy i apostołowie nie rozumieli, dlaczego Mesjasz – najbardziej niewinny - musi cierpieć. Jednak to cierpienie, od którego uciekamy, Najwyższy włączył w proces naszego uświęcenia i zbawienia. Zatem w czasie cierpienia łączmy się z Jezusem.

fot. uroburos / Pixabay

- w piątek uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Z tej racji poświęcenie ziarna siewnego.

Dziś po prymarii będzie zmiana tajemnic Róż różańcowych.

Jutro rozpoczniemy nowy rok szkolny.

Msza św. dla Szkoły Podstawowej nr 1 w Jastrzębi będzie sprawowana o godz. 8.00,

podobnie w kaplicy w Jastrzębi Górnej dla Szkoły Podstawowej nr 2,

a w Kąśnej Dolnej po rozpoczęciu w Szkole tj. około 9.00.

W czwartek będziemy modlić się o powołania kapłańskie i zakonne. Towarzystwo Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie poprowadzi różaniec pół godziny przed wieczorną Mszą św., a po niej będzie miało spotkanie.

W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy młodzieżowej.

W sobotę spotkania:

Dziewczęcej Służby Maryjnej o godz. 9.00,

kandydatów na ministrantów o 10.00

i Liturgicznej Służby Ołtarza (ministrantów i lektorów) o 11.00.

Przeżywamy nowennę przed beatyfikacją rodziny Ulmów.

Trwa rekrutacja na studia magisterskie z teologii na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie:

- do 9 września na specjalność kapłańską przygotowującą przyszłych duchownych do pracy duszpasterskiej i katechetycznej. Rekrutację prowadzi Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie;

- do 18 września na specjalność katechetyczno-pastoralną dla osób świeckich i zakonnych przygotowującą do nauczania religii w przedszkolach, szkole podstawowej i średniej oraz na 2 letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne dla nauczycieli.

Parafia organizuje pielgrzymkę do Krakowa, do miejsc związanych ze św. Stanisławem Biskupem i Męczennikiem, Patronem Polski oraz św. Jadwigą Królową: do Katedry Wawelskiej i do kościoła na Skałce. Wyjazd 30 września br. Zgłoszenia do 15.09.2023 r.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Trwajcie w miłości oraz czasopism misyjnych.