21 niedziela zwykła, 27.08.2023 r.

26.08.2023,
Patron to opiekun parafii – wstawia się do Boga za nasza wspólnotą, aby żyła zgodnie z wolą Bożą przedstawioną nam w przykazaniach i błogosławieństwach Bożych. Św. Bartłomiej - to męczennik, który przelał własną krew, aby prawda Chrystusa dotarła aż po krańce ziemi. Witamy w naszej parafii ks. mgr. lic. Sylwestra Brzeźnego - Dyrektora Domu Rekolekcyjnego w Ciężkowicach, który wygłosi kazania i będzie przewodniczył sumie odpustowej. Cieszymy się z przybycia Gości i Was, Parafianie.

fot. Didgeman / Pixabay

- w poniedziałek wspomnienie św. Augustyna biskupa i doktora Kościoła,

- we wtorek wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia odpustowych uroczystości. Najpierw dziękujemy ks. dyrektorowi Sylwestrowi za przybycie do naszej parafii i podjęcie się trudu głoszenia kazań oraz przewodniczenia sumie. Dziękujemy księdzu Kamilowi, księżom rodakom i kapłanom z dekanatu, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Dziewczęcej Służbie Maryjnej p. Kościelnemu, Organiście, Zespołowi Pogórzanie i orkiestrze; niosącym feretrony i chorągwie, dzieciom pierwszokomunijnym, sypiącym kwiaty i dzwoniącym. Jesteśmy wdzięczni wszystkim sprzątającym i strojącym nasz kościół, co tydzień oraz na uroczystości.

Serdecznie dziękujemy za składkę z ubiegłej niedzieli na parafię w kwocie 4475 zł.

W przyszłą niedzielę po prymarii będzie zmiana tajemnic Róż różańcowych.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota września. W piątek o godz. 17.00 wystawienie Pana Jezusa w monstrancji i godzinna adoracja zakończona litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i aktem oddania.

W sobotę od godz. 9.00 odwiedziny chorych, a pół godziny przed wieczorną Mszą św. różaniec, który poprowadzi Róża z. Krystyny Krzyżkowskiej.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Trwajcie w miłości oraz czasopism misyjnych.