20 niedziela zwykła, 20.08.2023 r.

24.08.2023,
Zbawienie jest dla każdego człowieka i wszystkich chce zbawić dobry Bóg. Jednak każdy musi zachowywać Boże prawo, które jest wpisane w sumienie człowieka. Kto lekceważy je, naraża się na potępienie, podobnie jak ten, kto odrzuca Boże objawienie.

fot. StockSnap / Pixabay

- w poniedziałek wspomnienie św. Piusa X, papieża,

- we wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej,

- w czwartek święto św. Bartłomieja, apostoła – patrona naszej parafii,

- w sobotę uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

Dziękujemy za składkę na parafię.

W przyszłą niedzielę będzie w naszej parafii odpust ku czci św. Bartłomieja. Kazanie wygłosi Dyrektor Domu Rekolekcyjnego w Ciężkowicach ks. mgr lic. Sylwester Brzeźny.

W tym tygodniu w dni powszednie Msza św. o godz. 7.00 będzie poniedziałek i w sobotę, a w pozostałe dni tygodnia wieczorem o 18.00.

W piątek o 17.30 będzie spowiedź przed odpustem.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się oraz czasopism misyjnych.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Piotr Podobiński, l. 36, którego pogrzeb będzie jutro o godz. 15.00. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu...