19 niedziela zwykła, 13.08.2023 r.

12.08.2023,
Jezus daje umocnienie, ale trzeba Mu zaufać, aby kroczyć bezpiecznie po falach zamętu dzisiejszego świata. Gdy liczymy na siebie, albo innych ludzi narażamy się na utonięcie w grzechach i złości. Tylko Bóg może nas uratować od wiecznej zguby.

fot. LoggaWiggler / Pixabay

- w poniedziałek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, męczennika,

- we wtorek uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny,

- w czwartek wspomnienie św. Jacka, prezbitera.

Dziś po Mszy św. o godz. 16.00 nabożeństwo fatimskie. O niesienie figury i odmawianie różańca prosimy Towarzystwo Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

Dziękujemy za składkę na Uniwersytet Papieski w Tarnowie i Krakowie.

W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na parafię.

We wtorek Msze św. będą jak w niedziele, a po każdej - poświęcenie ziół i kwiatów.

W tym dniu odpust w Bruśniku i Rzepienniku Biskupim.

W tym tygodniu w dni powszednie Msza św. o godz. 7.00 będzie w poniedziałek i w sobotę, a w pozostałe dni tygodnia wieczorem o 18.00.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się oraz czasopism misyjnych.