Święto Przemienienia Pańskiego, 06.08.2023 r.

06.08.2023,
Przemienienie się Jezusa na górze Tabor ukazało apostołom Jego boską moc i jednorodzone synostwo. Było także zwróceniem uwagi, że Bóg swoją łaską przemienia naszą doczesność, czyniąc wszystko zasługą na niebo. Jest to możliwe, gdy przyjmiemy Boże zbawienie, czyli wymagania, jakie stawia nam Pan. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. dr. Marka Mierzyńskiego z Bochni, który wygłosi w naszej parafii kazania i będzie przewodniczył odpustowej sumie. Cieszymy się obecnością Gości i Was, Parafianie.

fot. gmaccio0 / Pixabay

- we wtorek wspomnienie św. Dominika, prezbitera,

- w środę święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, zakonnicy i męczennicy,

- w czwartek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

Dziś po prymarii zmiana tajemnic Róż różańcowych.

Przeżywamy odpust parafialny ku czci Przemienienia Pańskiego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia odpustowych uroczystości.

Najpierw dziękujemy ks. doktorowi Markowi za przybycie do naszej parafii i podjęcie się trudu głoszenia kazań oraz przewodniczenia sumie.

Bóg zapłać księdzu Kamilowi, księżom rodakom i kapłanom z dekanatu, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, p. Kościelnemu, p. Organiście, Zespołowi Pogórzanie i orkiestrze; niosącym feretrony i chorągwie, dzieciom pierwszokomunijnym, sypiącym kwiaty i dzwoniącym. Jesteśmy wdzięczni wszystkim sprzątającym i strojącym nasz kościół co tydzień oraz na uroczystości.

W przyszłą niedzielę będzie po Mszy św. o godz. 16.00 nabożeństwo fatimskie. O niesienie figury i odmawianie różańca prosimy Towarzystow Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

Składka w tym dniu będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski w Tarnowie i Krakowie.

W tym tygodniu w poniedziałek będzie Msza św. o godz. 7.00, a w pozostałe dni tygodnia wieczorem o 18.00.

W sobotę z racji trzech ślubów nie będzie Mszy św. parafialnej.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się oraz czasopism misyjnych