17 niedziela zwykła, 30.07.2023 r.

29.07.2023,
Święta Teresa z Avila mówiła: „Bóg sam wystarczy”. Słowo Boże dzisiejszej niedzieli przypomina nam, że warto wszystko poświęcić, aby tego skarbu nie stracić.

fot. KEP

- w poniedziałek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera;

- we wtorek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła;

- w piątek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera, patrona proboszczów.

W tym tygodniu w dni powszednie będzie tylko jedna Msza św.:

w poniedziałek rano o 7.00,

natomiast we wtorek, środę i czwartek wieczorem o 18.00.

W czwartek pół godziny przed Mszą św. różaniec o powołania kapłańskie i zakonne poprowadzi Towarzystwo Przyjaciół Seminarium Duchownego w Tarnowie.

W piątek w kościele parafialnym od godz. 17.00 spowiedź i adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Litanią i Aktem oddania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

W Kąśnej adoracja i spowiedź od godz. 16.00, następnie Litania, Akt oddania i o 17.00 Msza św.

W Jastrzębi Górnej od godz. 18.00 adoracja i spowiedź, o 18.30 Litania, Akt oddania i Msza św.

Odwiedziny chorych wyjątkowo w piątek od godz. 9.00.

W sobotę Msze święte o 7.00 i o 18.00. Pół godziny przed Mszą św. wieczorną różaniec poprowadzi Róża z. Stanisława Oślizło.

W niedzielę obchodzić będziemy święto Przemienienia Pańskiego. Uroczystej sumie o godz. 11.00, z procesją wokół kościoła, przewodniczyć będzie ks. Marek Mierzyński.

Zmiana tajemnic różańcowych po Prymarii.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Leopold Maniak, l. 76. Jego nieśmiertelną duszę polećmy miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu...