16 niedziela zwykła, 23.07.2023 r.

22.07.2023,
Obchodzimy dziś Światowy Dzień Osób Starszych i Dziadków, pod hasłem „Jego miłosierdzie z pokolenia na pokolenie”. Przypada on niedługo przed rozpoczęciem Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie i skłania do zastanowienia nad relacjami między starszym a młodszym pokoleniem. Ojciec Święty Franciszek pisze w Orędziu na ten dzień, że jest to zaproszenie, by „nie skupiać się tylko na tym, co doraźne, na własnych korzyściach, które należy osiągnąć szybko i zachłannie”, co jest pokusą dla młodych; oraz aby „nie rozpamiętywać słabnących sił i żałować straconych możliwości”, co grozi starszym. Wspólnie dajmy się kształtować łasce Bożej, która przenika „przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, obejmując i łącząc pokolenia”.

fot. MICHOFF / Pixabay

- w poniedziałek wspomnienie św. Kingi, dziewicy, patronki naszej diecezji;

- we wtorek święto św. Jakuba Apostoła;

- w środę wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny; w tym dniu przypada r. śmierci ks. Kazimierza Moździocha, wieloletniego proboszcza naszej parafii;

- w sobotę wspomnienie świętych Marty, Marii i Łazarza.

W tym tygodniu w dni powszednie będzie tylko jedna Msza św.: w poniedziałek i sobotę rano o 7.00, natomiast we wtorek, środę, czwartek i piątek wieczorem o 18.00.

Dziękujemy za składkę na parafię z ubiegłej niedzieli.

Dziś po Mszach świętych poświęcenie pojazdów z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, podróżnych i motocyklistów. Przy tej okazji można złożyć ofiarę na pojazdy dla misjonarzy w ramach akcji „1 grosz za 1 kilometr”.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się! oraz czasopism misyjnych.