15 niedziela zwykła, 16.07.2023 r.

15.07.2023,
W dzisiejszej liturgii słowa pełno jest obrazów zaczerpniętych ze świata przyrody. Ulewa i śnieg spadają z nieba, wzbierają strumienie, na stepowe pastwiska opada rosa, łąki się stroją trzodami, doliny okrywają się zbożem. Pan Bóg jak gospodarz uprawia ziemię, nawadnia bruzdy, wyrównuje skiby, spulchnia ją deszczami. A wdzięczna natura odpowiada radosnym i spokojnym wysiłkiem, by przynieść swemu Stwórcy plony. Włączmy i my w Eucharystię nasze uwielbienie wobec Boga, naszą wdzięczność, ofiarujmy Mu nasze wysiłki minionego tygodnia.

fot. Anna Bajon / Opoka

- we wtorek wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera;

- w sobotę święto św. Marii Magdaleny.

W tym tygodniu w dni powszednie będzie tylko jedna Msza św.:

w poniedziałek i sobotę rano o 7.00,

natomiast we wtorek, środę, czwartek i piątek wieczorem o 18.00.

Za tydzień w niedzielę obchodzić będziemy Światowy Dzień Osób Starszych i Dziadków.

W tym dniu także odpust w parafii Zborowice.

Natomiast w naszej parafii po Mszach świętych błogosławieństwo pojazdów, z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, motocyklistów i podróżnych.

Do końca lipca można w parafiach zapisywać się na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się! oraz czasopism misyjnych.