13 niedziela zwykła, 02.07.2023 r.

01.07.2023,
Intencją modlitewną Ojca Świętego na ten miesiąc jest prośba, aby katolicy stawiali w centrum swojego życia celebrowanie Eucharystii. Starajmy się tak uczestniczyć we Mszy świętej, aby ona była naszym spotkaniem z Bogiem, a także z braćmi i siostrami. Niech przyjmowanie z wiarą Słowa Bożego oraz czystym sercem - Ciała i Krwi Pańskiej, pomoże nam przyjmować przychodzącego w drugim człowieku Chrystusa.

fot. sweetlouise/Pixabay

- w poniedziałek święto św. Tomasza Apostoła;

- we czwartek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy;

- w sobotę wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.

Dziś po Prymarii zmiana tajemnic róż różańcowych.

Jak co miesiąc w pierwszy czwartek, pół godziny przed Mszą św. różaniec o powołania kapłańskie i zakonne poprowadzi Towarzystwo Przyjaciół Seminarium Duchownego w Tarnowie.

Z racji pierwszego piątku w kościele parafialnym od godz. 17.00 spowiedź i adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Litanią i Aktem oddania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

W Kąśnej adoracja i spowiedź od godz. 16.00, następnie Litania, Akt oddania i o 17.00 Msza św.

W Jastrzębi Górnej adoracja i spowiedź od godz. 18.00, następnie o 18.30 Litania, Akt oddania i Msza św.

W tym tygodniu w dni powszednie będzie tylko jedna Msza św.: w poniedziałek i sobotę rano o 7.00, natomiast we wtorek, środę i czwartek wieczorem o 18.00.

W piątek Msze święte: o 7.00 i o 18.00 w kościele parafialnym, o 17.00 w Kąśnej i o 18.30 w Jastrzębi Górnej.

Rodzina z Kąśnej poszkodowana w wyniku pożaru dziękuje za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się! oraz czasopism misyjnych.