Parafia Jastrzębie

11 niedziela zwykła, 18.06.2023 r.

17.06.2023,
Opieka Boga nad ludem w historii Izraela była dostrzegalna. Najwyższy, zwłaszcza na pustyni synajskiej, był wśród swojego ludu i niósł go na skrzydłach orlich, aby doszli do ziemi obiecanej. Ona symbolizowała szczęście i odpoczynek. Niestety lud nie chciał opieki Boga, okazując w ten sposób niewdzięczność. Zawsze gdy łamiemy Boże przykazania okazujemy Mu niewdzięczność.

 

 

 

Autor: natelegakisguru

Źródło: Pixabay

Licecnja: CC0

 

W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:

- w środę wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika,

- w sobotę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

 

W przyszłą niedzielę będzie odpust w kaplicy w Kąśnej z uroczystą sumą o godz. 11.00, po której odbędzie się eucharystyczna procesja z feretronem Matki Bożej
Fatimskiej i Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu w kościele parafialnym nie będzie Mszy świetej o godz. 11.00, zamiast niej będzie Msza św. o godz. 8.30.

Dziękujemy za dzisiejszą składkę na parafię.

W przyszłą niedzielę składkę przeznaczymy na naszą parafiankę, która w pożarze straciła dom.

W piątek będziemy obchodzić Dzień Ojca. Pamiętajmy w modlitwie o ojcach żyjących i tych, którzy odeszli już do wieczności.


W piątek również zakończenie roku szkolnego. Msza św. dla Szkoły Podstawowej nr 1 o godz. 8.00 w kościele, dla Szkoły Podstawowej nr 2 w kaplicy w Jastrzębi Górnej także o 8.00, a w kaplicy w Kąśnej o godz. 9.00. Z tej racji w piątek nie będzie Mszy świętej o godz. 7.00.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w procesjach w oktawie Bożego Ciała.


Kompleksowe badanie wzroku w naszym Ośrodku Zdrowia będzie 4 lipca od godz. 9.00. Zapisy w Ośrodku Zdrowia osobiście lub telefonicznie nr 146512029 – koszt 10 zł. Szczegóły znajdziemy na plakacie w gablocie.
 

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się oraz czasopism misyjnych.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Emilia Haraf, l. 86. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu...