Parafia Jastrzębie

10 niedziela zwykła, 11.06.2023 r.

10.06.2023,
Powołanie celnika Mateusza na Apostoła ośmieliło innych grzeszników do przyjścia do Jezusa. On wszystkich przygarniał, ale wymagał zmiany życia, czyli porzucenia grzechu. Wszyscy jesteśmy chorzy duchowo, a tą choroba jest grzech. Potrzebujemy lekarza, który nas uzdrowi, jednak musimy pamiętać, że się to nie dokona bez naszego wysiłku.

 

 

 

Autor: ks. Robert Capała

Licencja: CC0

 

W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:

- w poniedziałek wspomnienie bł. Romana Sitki, prezbitera i męczennika,

- we wtorek wspomnienie św. Antoniego z Padwy prezbitera i doktora Kościoła,

- w środę wspomnienie bł. Michała Kozala biskupa i męczennika,

- w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – w tym dniu nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych,

- w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

 

Przed kościołem jest dziś prowadzona zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

W przyszłą niedzielę będzie sprawowana Msza św. na cmentarzu o godz. 9.00. Prosimy przyozdobić groby, a śmieci organiczne wrzucać do dołka. Składka w tym dniu będzie przeznaczona na parafię.


W czwartek odbędzie się egzamin przed bierzmowaniem uczniów klas siódmych. Młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1 prosimy o przybycie do kościoła z rodzicami o godz. 14.30, a z Kąśnej o 15.15.

W tym dniu po Mszy św. wieczornej i procesji będzie błogosławieństwo wianków i dzieci.


We wtorek kolejne nabożeństwo fatimskie, które odprawimy o godz. 17.30. O niesienie figury i odmawianie różańca prosimy rodziców dzieci klas trzecich Szkoły Podstawowej. Po różańcu będzie Msza św. z eucharystyczną procesją.


Trwa oktawa Bożego Ciała. Dziś procesja będzie po sumie.

 

Dziękujemy panu Kościelnemu, panu Organiście, Zespołowi Pogórzanie, strażakom, niosącym feretrony i chorągwie, dzieciom pierwszokomunijnym i sypiącym kwiatki, Liturgicznej Służbie Ołtarza i Dziewczęcej Służbie Maryjnej za udział w procesji w Boże Ciało.

 

W piątek będzie procesja wokół kościoła po wieczornej Mszy św., a w sobotę odpust w Bukowcu.

 

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się oraz czasopism misyjnych.

 

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Ludwika Haraf l. 95. Jej nieśmiertelną duszę polećmy Bożemu miłosierdziu. Dobry
Jezu...

 

Centrum Kultury Gminy Ciężkowice oraz Polski Związek Wędkarski koło nr 15 w Ciężkowicach serdecznie zapraszają na piknik rodzinny RODZINNE WĘDKOWANIE, który rozpocznie się dzisiaj o godz. 14.00 na stawie w Siekierczynie. Serdecznie zapraszamy.