Uroczystość Najświętszej Trójcy, 04.06.2023 r.

03.06.2023,
Wierzymy w Boga Jedynego i Jednego, ale w Trójcy Świętej. To centralna prawda chrześcijańskiej wiary. Nasze modlitwy kierujemy do Boga Ojca przez Jezusa Chrystusa w Duchu Świętym. Wielbimy Boga, który jest wspólnotą Osób zjednoczoną jedną Boską naturą. Chociaż trudno to zrozumieć, to wierząc dostąpimy zbawienia.

Autor: Małgorzata Strzelec

Licencja: CC0

- w poniedziałek wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika,

- w środę wspomnienie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, prezbitera i męczennika,

- w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało).

Przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i Dzień Dziękczynienia w Polsce. Po prymarii nastąpi zmiana tajemnic Róż różańcowych.

W czwartek (Boże Ciało) Msze św. będą tylko do południa według porządku niedzielnego. Nie będzie zatem wieczornej Mszy św., a procesja do czterech ołtarzy odbędzie się po sumie, czyli Mszy św. o godz. 11.00.

W czasie oktawy Bożego Ciała procesja wokół kościoła będzie po wieczornej Mszy św.

Strażaków prosimy o zadbanie o bezpieczeństwo w czasie procesji.

Prosimy o nieparkowanie na trasie procesji. Do zaparkowania można wykorzystać betonowe boisko za plebanią.

Na procesję prosimy przygotować chorągwie, feretrony, a dzieci pierwszokomunijne niech przyjdą w strojach.

Składka w Boże Ciało będzie przeznaczona na hospicja i inne cele charytatywne, a w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się oraz czasopism misyjnych.