Parafia Jastrzębie

Zesłanie Ducha Świętego, 28.05.2023 r.

27.05.2023,
Duch Święty przypomni wam wszystko, co wam powiedziałem – tak Zbawiciel zapewnia apostołów. Będzie dla nich Pocieszycielem w chwilach smutku i Obrońcą przeciw wrogom. Mają być posłuszni Jego natchnieniom, a będą niezwyciężeni. Również i my mamy słuchać Ducha Świętego.

 

Autor: Anna Bajon

Licencja: CC0

 

W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:

- w poniedziałek święto Matki Kościoła,

- w środę święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny,

- w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

 

Przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Przypominamy o obowiązku przyjecia Komunii św. w tym okresie. 

Dziś odpust w Ciężkowicach.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Trójcy Przenajświętszej i Dzień dziękczynienia w Polsce.

Dziękujemy za składkę na parafię z ubiegłej niedzieli w kwocie 4587 zł.


W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota czerwca.

W czwartek pół godziny przed Mszą św. wieczorną będziemy modlili się o powołania kapłańskie i zakonne różańcem, który poprowadzi Towarzystwo Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po Mszy będzie spotkanie osób należących do tej wspólnoty.

W pierwszy piątek o godz. 17.00 wystawienie Pana Jezusa w monstrancji i godzinna adoracja zakończona litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i aktem oddania.

W pierwszą sobotę od godz. 9.00 odwiedziny chorych, a pół godziny przed wieczorną Mszą św. będzie różaniec, który poprowadzi Róża z. Barbary Krakowskiej.


Od czwartku rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe, w ramach których będziemy odmawiać litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa w czasie wieczornej Mszy św. lub w czasie procesji.

We wtorek będzie w naszej parafii całodzienna adoracja. Niech Pan Jezus wystawiony w monstrancji nie pozostanie sam. Od godz. 13.30 do 15.00 będzie przerwa w adoracji ze względu na pogrzeb.

 

W gablocie znajdują się hasła na ołtarze na Boże Ciało.

 

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się oraz czasopism misyjnych.


W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności śp. Franciszek Idziak, l. 80, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o 14.00.