Parafia Jastrzębie

Wniebowstąpienie Pańskie, 21.05.2023 r.

20.05.2023,
Zbawiciel, błogosławiąc apostołów, wstępuje do nieba, aby zasiąść po prawicy Boga Ojca. Jednocześnie przygotowuje nam miejsce, abyśmy byli tam, gdzie jest prawdziwe i wieczne szczęście. Zachowując Boże przykazania, zapewniamy sobie miejsce w niebie.

 

 

 

Autor: Anna Bajon

Licencja: CC0

 

W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:

- w środę wspomnienie Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych,

- w piątek wspomnienie św. Filipa Neri, prezbitera i Dzień Matki.

 

Przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dziękujemy za składkę na parafię.


Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. O przygotowanie ołtarzy prosimy:

I ołtarz przy figurze Matki Bożej Fatimskiej - mieszkańców wzdłuż drogi i Drążkówki od państwa Bożeny i Marka Kwieków do państwa Elżbiety i Tomasza Rąpałów.

II ołtarz przy schodach Organistówki - mieszkańców Budzynia od państwa Zuzanny i Stanisława Włudyków do państwa Beaty i Tomasza Mruków.

III ołtarz przy figurze św. Jana Pawła II - mieszkańców Zagórza od państwa Zofii i Ryszarda Harafów do państwa Barbary i Edwarda Hołdów.

IV ołtarz przy dzwonnicy – mieszkańców wzdłuż drogi od pani Lucyny Hołda do państwa Agnieszki i Zbigniewa Jurkiewiczów.


Trwa nowenna do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania.

 

Zachęcamy do udziału nabożeństwach majowych: w Kąśnej Dolnej o 17.00, w kościele parafialnym o 17.30 i w Jastrzębi Górnej o 18.00. Natomiast w niedziele w kościele parafialnym o 15.30, a w kaplicach po Mszach św.

 

Trwa szósta edycja budżetu województwa małopolskiego, z terenu gminy Ciężkowice zgłoszono zadanie przebudowy drogi wojewódzkiej nr 977 w miejscowości Zborowice. Inicjatorzy proszą o wsparcie przez oddanie głosu. Szczegóły znajdziemy na ulotkach w przedsionku kościoła lub na stronie internetowej Urzędu Gminy.


Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się oraz czasopism misyjnych.