6 Niedziela Wielkanocna, 14.05.2023 r.

13.05.2023,
Prawdziwa miłość Boga polega na zachowywaniu Jego przykazań. Kto otwiera się na Ducha Świętego, jest zdolny to zrozumieć i wypełniać polecenia Najwyższego. Dlatego Apostołowie z Jerozolimy przybyli do Samarii, aby chrześcijanom udzielić Ducha Świętego w sakramencie bierzmowania. Idźmy za natchnieniami Bożego Ducha.

Autor: DanielReche

Źródło: Pixabay

Licencja: CC0

- w poniedziałek wspomnienie św. Zofii, męczennicy,

- we wtorek święto św. Andrzeja Boboli, męczennika, Patrona Polski – dzień imienin naszego biskupa Andrzeja Jeża,

- w czwartek wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, prezbitera.

Przeżywamy w diecezji niedzielę misyjną, a w naszej parafii uroczystość I Komunii św.

W przyszłą niedzielę będziemy świętować uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Składka przeznaczona będzie na parafię.

Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych i bierzmowanym za dar na parafię – nowe cyborium.

W Białym Tygodniu dzieci będą uczestniczyły w nabożeństwach majowych i Mszy św., a w środę udadzą się w pielgrzymce do Tuchowa. Wyjazd o godz. 8.00 z parkingu przy kościele.

W piątek rozpoczniemy nowennę do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania.

Zachęcamy do udziału nabożeństwach majowych: w Kąśnej Dolnej o 17.00, w kościele parafialnym o 17.30 i w Jastrzębi Górnej o 18.00. Natomiast w niedziele o 15.40 w kościele parafialnym, a w kaplicach po Mszach św.

W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje. Jeśli pogoda pozwoli, to w środę będziemy uczestniczyć w błagalnej procesji wokół kościoła o godz. 16.30.

Dziękujemy państwu Sebastianowi i Ewelinie Gut za obcięcie tui przy plebanii.

Panie z naszej parafii, poszkodowane przez pożar, dziękują za składkę z 30 kwietnia.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się oraz czasopism misyjnych.