5 Niedziela Wielkanocna, 07.05.2023 r.

08.05.2023,
Wybór diakonów do pełnienia czynnej miłości bliźniego, był potrzebą pierwotnego Kościoła. Apostołowie wiedzieli, że mają się przede wszystkim oddać się modlitwie i głoszeniu słowa Bożego. Jednak zdawali sobie sprawę, że ich wierni cierpią niedostatek, dlatego wybrali tych, którzy mieli zadbać o potrzeby materialne. W ten sposób rozwijała się w ich wspólnocie miłość do Boga i bliźniego, a oni stawali się wiarygodnymi świadkami Jezusa. Podobnie i my mamy czynić.

Autor: Anna Bajon

Licencja: CC0

- w poniedziałek uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.

Przeżywamy pierwszą niedzielę maja. Po prymarii będzie zmiana tajemnic Róż różańcowych.

W przyszłą niedzielę na sumie dzieci klas III Szkoły Podstawowej przyjmą I Komunię świętą.

Spowiedź dla dzieci i ich rodziców oraz chrzestnych rozpocznie się o godz. 9.00 w sobotę 13 maja.

Spotkania rodziców i dzieci klas III odbędą się: w środę, czwartek i piątek o 16.30 w kościele.

Zachęcamy do udziału nabożeństwach majowych:

w Kąśnej Dolnej o 17.00, w kościele parafialnym o 17.30, w Jastrzębi Górnej o 18.00.

Natomiast w niedziele nabożeństwa majowe o 15.40 w kościele parafialnym, a w kaplicach po Mszach św.

W sobotę będzie pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie po wieczornej Mszy św. O odmawianie różańca i niesienie figury prosimy tegorocznych bierzmowanych, czyli uczniów klas ósmych.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się oraz czasopism misyjnych.