4 Niedziela Wielkanocna, 30.04.2023 r.

29.04.2023,
Do Chrystusowej owczarni wchodzi się przez bramę, którą jest On. Inne wejście jest rozbójnictwem, które nie przynosi dobra, ale spustoszenie. To znaczy, że tylko Jezus włącza do Bożej wspólnoty i Jego głosu należy słuchać. To Dobry Pasterz, który za owce poświęca swoje życie, ale i one dla niego powinny poświęcać swoje zdolności i dary. Czy należąc do wspólnoty Chrystusa to czynimy?

Autor: falco

Źródło: Pixabay

Licencja: CC0

- w poniedziałek wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika,

- w środę uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski,

- w czwartek wspomnienie św. Floriana, męczennika

- w sobotę święto świętych Filipa i Jakuba, Apostołów.

Przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele.

Dziękujemy za składkę na poszkodowane w pożarze parafianki.

W przyszłą niedzielę po prymarii będzie zmiana tajemnic Róż różańcowych, a na sumie uczniowie klas IV Szkoły Podstawowej będą przeżywać Rocznicę I Komunii
świętej.

Jutro rozpoczniemy nabożeństwa majowe.

W Kąśnej Dolnej o 17.00, w kościele parafialnym będą o 17.30 i w Jastrzębi Górnej o 18.00. W kaplicach nie zawsze będzie w nich brał udział kapłan.

Natomiast w niedziele nabożeństwa majowe o 15.40, a w kaplicach po Mszach św.

W środę nie będzie wieczornej Mszy św., a do południa porządek nabożeństw jak w niedzielę.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota maja.

W czwartek będziemy modlić o powołania kapłańskie i zakonne nabożeństwem majowym, a po Mszy św. spotkanie Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

W pierwszy piątek o godz. 16.30 będzie wystawienie Pana Jezusa w monstrancji i godzinna adoracja zakończona litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i aktem
oddania. Następnie będzie nabożeństwo majowe i Msza św.

W sobotę od godz. 9.00 odwiedziny chorych, a pół godziny przed majówką tj. o 17.00 różaniec, który poprowadzi róża z. Marii Amrożkiewicz.

Spotkanie rodziców i dzieci klas III w czwartek o 16.30 w kościele.

Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy wczoraj pracowali przy uporządkowaniu ogrodzeń cmentarzy. Bóg zapłać!

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się oraz czasopism misyjnych.