Niedziela Miłosierdzia Bożego (2 Wielkanocna), 16.04.2023 r.

15.04.2023,
Bóg litujący się nad nędzą człowieka – to miłosierdzie Boże, które jest obecne nieustannie w relacji Wszechmogącego do człowieka. W ten sposób zachęca nas Najwyższy, abyśmy korzystając z Bożego Miłosierdzia, byli miłosierni wobec naszych braci i sióstr.

Autor: Anna Bajon

Licencja:: CC0

Przeżywamy niedzielę Bożego Miłosierdzia - odpust w kaplicy w Jastrzębi Górnej. Uroczysta suma będzie tam o godz. 11.00, a w kościele parafialnym zamiast tego Msza św. o 9.45.

Dziękujemy za składkę na parafię. Przy wyjściu z kościoła można złożyć do puszki ofiarę na Caritas.

Rozpoczęliśmy Tydzień Miłosierdzia.

Przyszła Niedziela - Biblijna rozpocznie Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

W środę spotkanie rodziców i uczniów kl. VII z Kąśnej w kaplicy o 19.00.

Spotkanie rodziców i dzieci klas IV w czwartek o 17.00 w kościele.

W sobotę nie będzie Mszy św. wieczornej ze względu na pielgrzymkę do Strachociny – miejsca urodzin św. Andrzeja Boboli. Wyjazd o godz. 7.45 z parkingu przy kościele. Koszt 70 zł.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Promyczka Dobra, Miłujcie się oraz czasopism misyjnych.

W ubiegłym tygodniu odbyły się w naszej parafii pogrzeby: śp. Piotra Sorysza, l. 26; śp. Andrzeja Ludwińskiego, l. 45; śp. Jana Mordawskiego, l. 62 i śp. Edwarda Mruka, l. 78. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu...