Parafia Jastrzębie

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, 08.04.2023 r.

08.04.2023,
Zwycięstwo Chrystusa nad śmiercią przez powstanie do nowego życia było jedynym takim wydarzeniem w historii świata. Potwierdziło, że Jezus z Nazaretu jest Synem Boga. Radujmy się Nim, gdyż i nam obiecał zmartwychwstanie do szczęśliwego życia.

 

Autor: Anna Bajon

Licencja: CC0

 

W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy oktawę Wielkanocy.

 

Przeżywamy niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Z tej okazji wszystkim Gościom i Parafianom życzymy radości ze zwycięstwa Odkupiciela nad grzechem, śmiercią i szatanem. Niech ona gości w sercach, abyście się nią dzielili z innymi.

 

W przyszłą niedzielę – Miłosierdzia Bożego – odpust w kaplicy w Jastrzębi Górnej. Uroczysta suma będzie tam o godz. 11.00, a w kościele parafialnym Msza św. o 9.45.

Składka w tym dniu będzie przeznaczona na parafię, a zbiórka do puszek po Mszach świętych na Caritas.


Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeżycia Triduum Paschalnego:

ks. Kamilowi i ks. Mariuszowi, p. Kościelnemu, p. Organiście, paniom: Barbarze Hołdzie i Barbarze Ignaczak oraz osobom im pomagającym za przystrojenie ołtarzy, ciemnicy i Grobu Pańskiego, strażakom za czuwanie przy grobie, śpiewającym pasję, psałterzystom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, niosącym feretrony i chorągwie na procesji rezurekcyjnej i wszystkim, którzy wzięli udział w nabożeństwach oraz adoracji. Bóg zapłać tym, którzy przystroili kaplice.


Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, nie będzie wieczornej Mszy św. Składkę przeznaczymy na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.


We wtorek nie będzie Mszy św. wieczornej, ponieważ młodzież klas ósmych naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania w Ciężkowicach o godz. 18.00. Prosimy o
przybycie ich oraz świadków do Ciężkowic o godz. 17.30.


W najbliższy piątek z racji Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.


Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej będzie w sobotę po wieczornej Mszy św.

 

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Promyczka Dobra, Miłujcie się oraz czasopism misyjnych.

 

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności śp. Zofia Suska l. 86. Polećmy jej nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu...