Parafia Jastrzębie

5 niedziela Wielkiego Postu, 26.03.2023 r.

25.03.2023,
Wskrzeszenie Łazarza było cudem wskazującym, że Jezus jest Synem Bożym. Niestety, przywódcy narodu wybranego nie przyjęli tego znaku z nieba jako potwierdzenie mesjańskiego posłannictwa Chrystusa. Żyjąc w grzechach, udaremnili Boże zamiary wobec nich. My skorzystajmy z obfitości słowa Bożego, jakie w czasie parafialnych misji skieruje do nas Bóg, abyśmy się z Nim pojednali i ostatecznie zbawili. Witamy misjonarza, ks. Krzysztofa Karę ze zgromadzenia św. Filipa Neri.

 

Autor: ks. Robert Capała

Licencja: CC0

 

Przeżywamy dzień modlitw za więźniów, a w naszej parafii misje. Ich program znajduje się w gablocie i jest umieszczony na stronie internetowej parafii.

Składka na misjonarza będzie w piątek podczas nabożeństw Drogi Krzyżowej w kaplicach oraz podczas Mszy św. w kościele.

Dziękujemy za składkę z ubiegłej niedzieli na parafię w kwocie 4464 zł.

Bóg zapłać p. Jerzemu Jurkiewiczowi za wykonanie misyjnego krzyża, który poświęcimy w piątek.


W przyszłą niedzielę Męki Pańskiej na każdej Mszy św. poświęcimy palmy, a przed sumą będzie procesja wokół kościoła.

Po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się konkurs palm.

Natomiast o godz. 15.00 odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia przed figurą św. Jana Pawła II z racji kolejnej rocznicy jego śmierci.

Składka w tym dniu będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.


Do chorych udamy się w najbliższą sobotę od godz. 9.00. Prosimy do czwartku zgłosić tych chorych, których ksiądz nie odwiedza w pierwsze soboty.

W pierwszą sobotę o godz. 17.30 różaniec, który poprowadzi Róża. z. Janiny Haraf.


Zachęcamy do nabywania paschalików Caritas w cenie 10 zł.


Parafia organizuje pielgrzymkę do Strachociny – miejsca urodzin św. Andrzeja Boboli oraz do Sanktuarium Matki Bożej Wniebowziętej w Starej Wsi i do Komańczy - miejsca internowania bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Wyjazd w sobotę, 22 kwietnia. Zgłoszenia przyjmujemy do 5 kwietnia. br.

 

W gablocie znajduje się plan Oazy Dzieci Bożych (dla dzieci i młodzieży), na którą można pojechać w wakacje. Wyjazd organizuje parafia Zborowice. Szczegółowe informacje tutaj:

https://zborowice.parafialnastrona.pl/pielgrzymki/11783

 

Z racji zmiany czasu na letni Msze św. wieczorne w kościele od tego tygodnia będą o godz. 18.00.

 

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Promyczka Dobra, Miłujcie się oraz czasopism misyjnych.