Parafia Jastrzębie

4 niedziela Wielkiego Postu, 19.03.2023 r.

18.03.2023,
Zbawiciel po to przyszedł na ziemię, aby niewidomi, to znaczy ci, którzy dotychczas żyli w duchowych ciemnościach, przejrzeli. Muszą jednak obmyć się w wodach chrztu, okazując posłuszeństwo Jezusowi; tak, jak to uczynił ślepiec z dzisiejszej Ewangelii, który został cudownie uzdrowiony z fizycznej ślepoty.

 

Autor: Kwiatek Papieża Franciszka 28.09.2018 r.

Licencja: CC0

 

W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:

- w poniedziałek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny,

- w sobotę uroczystość Zwiastowania Najswiętszej Maryi Panny. Zachęcamy do włączenia się w tym dniu do duchowej adopcji dziecka poczętego. Stosowne modlitwy i deklaracje znajdują się na bocznym ołtarzu.


Przeżywamy niedzielę Laetare. Dziękujemy za składkę na parafię.

 

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii misje. Będzie je prowadził ks. Krzysztof Kara ze zgromadzenia św. Filipa Neri. Ich program znajduje się w gablocie i jest umieszczony na stronie internetowej parafii. Skorzystajmy z tego wielkiego daru obfitości słowa Bożego i sakramentów.


Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:

Drogi Krzyżowe w piątki

o godz. 16.00 w Kąśnej Dolnej,

o 17.00 w kościele parafialnym

i o 17.30 w Jastrzębi Górnej

oraz Gorzkie Żale w niedziele o 15.30 w kościele parafialnym, a w kaplicach po Mszach świętych.

 

Ze względu na spowiedź w Zborowicach we wtorek Msza św. wieczorna będzie o godz. 16.00.

 

Rodziców klas III Szkoły Podstawowej zapraszamy na spotkanie w środę po Mszy św. o godz. 17.00.


Zachęcamy do nabywania baranków i paschalików Caritas w cenie 10 zł.

 

Parafia organizuje pielgrzymkę do Strachociny – miejsca urodzin św. Andrzeja Boboli oraz do Sanktuarium Matki Bożej Wniebowziętej w Starej Wsi i do Komańczy - miejsca internowania Prymasa Tysiąclecia, bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Wyjazd w sobotę, 22 kwietnia. Zgłoszenia przyjmujemy do 5 kwietnia br.

 

W gablocie znajduje się plan organizowanej przez parafię Zborowice Oazy Dzieci Bożych (dla dzieci i młodzieży), na którą można pojechać w wakacje. Szczegółowe informacje tutaj: 

https://zborowice.parafialnastrona.pl/pielgrzymki/11783

 


Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Promyczka Dobra, Miłujcie się oraz czasopism misyjnych.