Parafia Jastrzębie

3 niedziela Wielkiego Postu, 12.03.2023 r.

11.03.2023,
Lud na pustyni szemrał przeciw Bogu i Mojżeszowi, gdyż nie było wody do picia. Bóg jednak zaradził tej potrzebie i ze skały wyprowadził wodę. Jednak to dopiero Syn Boży może zaspokoić ludzkie pragnienia. W Eucharystii nas karmi i poi, abyśmy nie buntowali się i nie ustali w drodze do nieba.

 

Autor: 12019

Źródło: Pixabay

Licencja: CC0

 

W przyszłą niedzielę Laetare składka będzie przeznaczona na parafię, 

a na sumę o godz. 11.00 zapraszamy szczególnie dzieci - będzie dla nich kazanie.


W ramach modlitewnego przygotowania do misji w najbliższą sobotę o godz. 17.00 odbędzie się Droga Krzyżowa, prowadzona przez rodziców.


Program misji parafialnych znajduje się w gablocie i jest umieszczony na stronie internetowej parafii. Prosimy o modlitwę za misjonarza i parafian.

 

Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:

Drogi Krzyżowe w piątki

o godz. 16.00 w Kąśnej Dolnej,

o 17.00 w kościele parafialnym

i o 17.30 w Jastrzębi Górnej

oraz Gorzkie Żale w niedziele o 15.30.


Uczniów klas VIII wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę św., podczas której zostaną im wręczone krzyże w środę o godz. 17.00.

 

Trwa nowenna do św. Józefa przed uroczystością Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

 

Zachęcamy do nabywania baranków i paschalików Caritas w cenie 10 zł.

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ciężkowicach informuje, że osoby zainteresowane otrzymaniem pomocy żywnościowej powinny do 31 marca br. zgłosić się w celu wydania skierowania do otrzymania pomocy. Dochód osoby samotnej nie może przekroczyć 1707,20 zł, a w rodzinie - 1320,00 zł.


Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Promyczka Dobra, Miłujcie się oraz czasopism misyjnych.