Parafia Jastrzębie

7 niedziela zwykła, 19.02.2023 r.

18.02.2023,
Bóg sprawia, że mimo grzechów ludzkich i niewdzięczności, nie zmienia się Jego wielkoduszność wobec całego świata. Wzywa jednak ludzi do naśladowania Go w hojności wobec bliźniego, który czasem swoimi słabościami utrudnia nam życie. Mamy być naśladowcami Boga w miłowaniu nawet nieprzyjaciół.

 

Autor: Anna Bajon

Licencja: CCO

 

W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:

- w środę Popielec, który rozpoczyna Wielki Post – Msze św. o 7.00, 16.00 (Kąśna Dolna), 17.00 i 18.00 (Jastrzębia Górna), a na każdej z nich posypanie głów popiołem. W tym dniu obowiązuje abstynencja od mięsa od 14 r. życia i post ścisły od 18 do 60 r. życia. Polega on na trzykrotnym spożyciu posiłku w ciągu dnia, w tym raz do syta i dwa razy lekko.

Dziękujemy za składkę na parafię.

Ofiary złożone na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi wyniosły 2277 zł.

W Środę Popielcową składka przeznaczona będzie na Caritas.


Dziś w naszej parafii ostatnia część nabożeństwa czterdziestogodzinnego. Po sumie wystawimy Pana Jezusa w monstrancji i będziemy adorować w takim porządku:

12.00 – 13.00 Jastrzębia Górna,

13.00 – 14.00 Kąśna Górna,

14.00 – 15.00 Jastrzębia Dolna,

15.00 – 15.45 Kąśna Dolna.


W Wielkim Poście zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:

Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 16.00 w Kąśnej Dolnej, o 17.00 w kościele parafialnym i o 17.30 w Jastrzębi Górnej

oraz Gorzkich Żalach w niedziele o 15.30.

 

W najbliższy piątek Drogi Krzyżowe poprowadzą dzieci z klas III Szkoły Podstawowej, a przed nabożeństwami poświęcimy im książeczki.

 

Zarząd OSP w Jastrzębi zaprasza wszystkich druhów na Walne spotkanie sprawozdawcze za rok 2022 w sobotę 4 marca br. o godz. 17.00 w remizie.

 

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Promyczka Dobra, Miłujcie się oraz czasopism misyjnych.

 

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Maria Gucwa, l. 69 i śp. Grzegorz Hołda, l. 45, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o 14.00. Ich nieśmiertelne dusze polećmy Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu...