6 niedziela zwykła, 12.02.2023 r.

11.02.2023,
Zbawiciel przychodzi, aby wypełnić Prawo Boże, a nie znosić czy lekceważyć. Niestety często człowiek zamiast wypełniać nakazy Boże, nie uznaje ich - wprowadzając swoje prawo, które zawsze obraca się przeciw człowiekowi. Uczymy się od Jezusa wypełniać Boże nakazy.

Autor: pixel2013

Źródło: Pixabay

Licencja: CCO

- we wtorek święto świętych: Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa – patronów Europy.

W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na parafię.

Spotkanie uczniów klas ósmych na plebanii o godz. 16.00

we wtorek dla Szkoły Podstawowej nr 2 tj. z Jastrzębi Górnej i Szkoły Podstawowej z Kąśnej

oraz w środę dla Szkoły Podstawowej nr 1.

Uczniowie klasy siódmej z rodzicami z Kąśnej będą mieli spotkanie w środę o godz. 18.00 w kaplicy.

W Wielkim Poście wyślemy materialną pomoc na Ukrainę. Prosimy do 3 marca składać w zakrystii lub na plebanii długotrwałe produkty żywnościowe oraz sanitarne według listy w gablocie. Nasza parafia ma przygotować 7 piętnastokilogramowych paczek.

Dziś w naszej parafii dalszy ciąg nabożeństwa czterdziestogodzinnego. Po sumie wystawimy Pana Jezusa w monstrancji i będziemy adorować do wieczornej Mszy św. w takim porządku:

12.00 – 13.00 Jastrzębia Górna,

13.00 – 14.00 Kąśna Górna,

14.00 – 15.00 Jastrzębia Dolna,

15.00 – 15.45 Kąśna Dolna.

Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszki na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii.

Sołtys Kąśnej Górnej informuje, że nakazy płatnicze są do odbioru w domu p. sołtys w dniach 13 - 20 lutego br., a w dniach 13 - 14 lutego br. będą wydawane w świetlicy w Kąśnej Górnej w godzinach 8.00 – 11.00.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Promyczka Dobra, Miłujcie się oraz czasopism misyjnych.