5 niedziela zwykła, 04.02.2023 r.

04.02.2023,
Jako chrześcijanie mamy świecić przykładem prawdziwej miłości Boga i bliźniego. To ze względu na Boga mamy szanować drugiego człowieka i zapewnić mu odpowiednią pomoc, aby godnie mógł egzystować. Taka miłość jest światłem dla świata. Realizujmy ją codziennie.

Autor: bertomic

Źródło: Pixabay

Licencja: CCO

- w poniedziałek wspomnienie św. Pawła Miki i jego współbraci męczenników,

- w czwartek wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.

Dziś po prymarii będzie zmiana tajemnic Róż Różańcowych.

Z racji ferii od poniedziałku do soboty w dni powszednie będzie tylko jedna Msza św.

W Wielkim Poście wyślemy materialną pomoc na Ukrainę. Prosimy od 22 lutego do 3 marca składać w zakrystii lub na plebanii długotrwałe produkty żywnościowe oraz sanitarne według listy w gablocie. Nasza parafia ma przygotować 7 piętnastokilogramowych paczek.

Dziś rozpoczniemy w naszej parafii nabożeństwo czterdziestogodzinne. Po sumie wystawimy Pana Jezusa w monstrancji i będziemy adorować do wieczornej Mszy
św. w takim porządku:

12.00 – 13.00 Jastrzębia Górna,

13.00- 14.00 Kąśna Górna,

14.00 – 15.00 Jastrzębia Dolna,

15.00 – 15.45 Kąśna Dolna.

W sobotę obchodzić będziemy Światowy Dzień Chorego we wspomnienie objawień Matki Bożej w Lourdes.

Jutro będzie obowiązkowe szczepienie psów w różnych miejscach Jastrzębi według listy zamieszczonej w gablocie.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Promyczka Dobra, Miłujcie się oraz czasopism misyjnych.