Parafia Jastrzębie

4 niedziela zwykła, 29.01.2023 r.

30.01.2023,
Pokora otwiera na łaskę Bożą i umożliwia zbawienie. Taka nauka płynie z liturgicznych czytań. To właśnie ci, co się tą cnotą kierują, przyjmują zbawienie, jakie Bóg prawdziwy daje ludziom w Jezusie. Oni też przez Zbawiciela zostają nazwani błogosławionymi, czyli szczęśliwymi, gdyż obrali drogę, która prowadzi do szczęścia wiecznego. Idźmy zatem drogą błogosławieństw.

 

Autor: Ane_Hinds

Źródło: Pixabay

 

W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:

- we wtorek wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera,

- w czwartek święto Ofiarowania Pańskiego - składka na zakony klauzurowe. Msze św. jak w pierwszy piątek.

Przeżywamy Światowy Dzień Chorych na Trąd.

W przyszłą niedzielę będzie zmiana tajemnic Róż Różańcowych po prymarii.


Z racji ferii od poniedziałku do środy w dni powszednie będzie tylko jedna Msza św.

 

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota lutego.

W czwartek pół godziny przed wieczorną Mszą św. różaniec o powołania, który poprowadzi Towarzystwo Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

W piątek o godz. 16.00 będzie wystawienie Pana Jezusa w monstrancji i godzinna adoracja zakończona litania i aktem oddania. W kaplicach adoracja i okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św.

Odwiedziny chorych w domach w pierwszą sobotę od 9.00, a pół godziny przed wieczorną Mszą św. różaniec, który poprowadzi Róża z. Lucyny Hołda.


Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy w naszej parafii nabożeństwo czterdziestogodzinne. Po sumie wystawimy Pana Jezusa w monstrancji i będziemy adorować do wieczornej Mszy św. w takim porządku:

12.00 – 13.00 Jastrzębia Górna,

13.00 – 14.00 Kąśna Górna,

14.00 – 15.00 Jastrzębia Dolna,

15.00 – 15.45 Kąśna Dolna.

W zakrystii można nabyć gromnice w cenie 12 zł.

Zespół Regionalny Pogórzanie zaprasza chętnych (młodzież i dorosłych) do pracy w Zespole. Przesłuchanie odbędzie się dziś tj. 29.01. 2023 r. w Domu Kultury o godz. 17.00.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Promyczka Dobra, Miłujcie się oraz czasopism misyjnych.