3 niedziela zwykła, 22.01.2023 r.

21.01.2023,
Najwyższy jest zatroskany o każdy naród i po próbie i cierpieniu ofiaruje mu radość wynikającą z dostatku i wolności od ciemiężców – tak uczy nas prorok Izajasz w pierwszym czytaniu. Jezus potwierdza, że krainy zapomniane jak ziemia Neftalego i Zabulona oraz Galilea dostąpiły niezwykłej łaski, gdyż przyszedł do nich Zbawiciel świata. My jednak zawsze możemy mieć u siebie Boga, dlatego korzystajmy z tego daru.

Autor: congerdesign

Źródło: Pixabay

Licencja: CCO

- we wtorek wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła,

- w środę święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła,

- w czwartek wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów,

- w sobotę wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.

Przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego oraz Dzień Dziadka.

Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

W czwartek będziemy przeżywać Dzień islamu w Kościele katolickim, a w piątek Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu.

Dziękujemy za składkę na parafię z ubiegłej niedzieli w kwocie 3960 zł.

Bóg zapłać p. Leszkowi Stanuchowi za odśnieżenie parkingu przy kościele.

Spotkanie uczniów kl. VII ze Szkoły w Kąśnej z rodzicami będzie w środę o godz. 18.00 w kaplicy.

Spotkanie uczniów klas VIII będzie w czwartek na Mszy św. o godz. 17.00.

W zakrystii można nabyć gromnice w cenie 12 zł.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł, Niedzieli, Promyczka Dobra, Miłujcie się oraz czasopism misyjnych.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Krystyna Stanuch, l. 74, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 14.00. Jej
nieśmiertelną duszę polećmy Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie...