2 niedziela zwykła, 15.01.2023 r.

16.01.2023,
Chrystus z woli Boga Ojca został ustanowiony światłością dla pogan, aby Boże zbawienie dotarło aż po krańce ziemi. On jest tym wiernym Sługą Boga żyjącego, przez którego w sposób najdoskonalszy przemówił do człowieka. Ofiarując się jak baranek za grzechy świata – przynosi zbawienie każdemu, kto w Niego wierzy.

Autor: toja33

Źródło: Pixabay

Licencja: CCO

- we wtorek wspomnienie św. Antoniego, opata;

- w czwartek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa,

- w sobotę wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

We wtorek przeżywać będziemy Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce, a w środę rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Przyszła niedziela będzie Niedzielą Słowa Bożego.

W sobotę będziemy przeżywać Dzień Babci, a w niedzielę Dzień Dziadka. Pamiętajmy o naszych Babciach i Dziadkach, także o tych, którzy odeszli już z tej ziemi.

Dziękujemy za składkę na parafię.

Rodziców klas III Szkoły Podstawowej zapraszamy na spotkanie we wtorek po wieczornej Mszy św.

Spotkania uczniów klas VIII odbędą się o godz. 16.00 na plebanii:

dla Szkoły Podstawowej nr 1 w środę

dla Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej z Kąśnej w czwartek.

Próba scholi parafialnej w czwartek o godz. 14.30 w Domu Kultury.

Spotkania grup parafialnych w soboty (z wyjątkiem pierwszych sobót miesiąca):

Dziewczęcej Służby Maryjnej o godz. 9.00,

kandydatów na ministrantów o godz. 10.00,

Liturgicznej Służby Ołtarza (ministrantów i lektorów) o godz. 11.00.

Natomiast Grupa Młodzieżowa ma spotkania w piątki po wieczornej Mszy św. (z wyjątkiem pierwszego piątku miesiąca).

Zapraszamy na jasełka jeszcze dziś o godz. 14.00 w domu katechetycznym.

Zakończyliśmy kolędę (wizytę duszpasterską). Za przyjęcie, poczęstunki i ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł, Niedzieli, Promyczka Dobra, Miłujcie się oraz czasopism misyjnych.