Święto Chrztu Pańskiego, 08.01.2023 r.

07.01.2023,
Chrzest Zbawiciela był widzialnym znakiem przyjęcia przez Niego odpowiedzialności za nasze grzechy, aby za nie wynagrodzić Bogu Ojcu. To umiłowany Syn mógł to uczynić w sposób adekwatny, gdyż godnością jest równy Ojcu. Odrodzeni w wodach chrzcielnych zachowujmy godność dzieci Bożych.

Autor: falco

Źródło: Pixabay

Licencja: CCO

Przeżywamy niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia.

Dziękujemy za ofiary na organistę w kwocie 5940 zł oraz na misje złożone kolędnikom misyjnym w wysokości 8941 zł.

Bardzo serdecznie dziękujemy kolędnikom misyjnym i ich opiekunom, którzy w tym roku zbierali ofiary na pomoc dla dzieci między innymi z krajów Oceanii.

Więcej na ten temat można przeczytać tu:

Projekty-2022.pdf (tarnow.pl)

Ze względu na kolędę - wizytę duszpasterską - w poniedziałek i we wtorek nie będzie wieczornej Mszy św.

Spotkanie rodziców klas VIII w czwartek po Mszy św. wieczornej

Próba scholi parafialnej w czwartek o godz. 14.30 w Domu Kultury.

Lokalna Grupa Dunajec-Biała działająca na terenie gminy Ciężkowice będzie prowadziła nabór wniosków o przyznanie pomocy w terminie od 9 - 23.01.2023 r. na operacje w zakresie nowych lub zmodernizowanych obiektów infrastruktury turystycznej, rekreacyjnej i kulturalnej oraz innych. Szczegóły znajdziemy na afiszu w gablocie.

Zapraszamy na jasełka, przygotowane przez młodzież naszej parafii, dziś i przyszłą niedzielę o godz. 14.00 w domu katechetycznym (z salą teatralną).

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł, Niedzieli, Promyczka Dobra, Miłujcie się oraz czasopism misyjnych.

Kolęda - wizyta duszpasterska

9.01.2023 r. - poniedziałek

Ks. proboszcz: od godz. 8.30 - Kąśna Górna wzdłuż drogi od Leszka Padoła do Doroty Stanuch

Ks. wikariusz: od godz. 16.00 - Domy za plebanią od Janusza Gargasia do Pawła Rąpały

10.01.2023 r. - wtorek

Ks. proboszcz: od godz. 15.00 - Kąśna Górna wzdłuż drogi od Romana Popieli do Andrzeja Schabowskiego

Ks. wikariusz: od godz. 8.30 - Rybówki od Dariusza Marasia do Ryszarda Desia

11.01.2023 r. - środa, od godz. 15.00

Ks. proboszcz: Blok od Magdaleny Gaj

Ks. wikariusz: Jastrzębia Górna wzdłuż drogi od Lucyny Hołdy do Jerzego Jurkiewicza

12.01.2023 r. - czwartek, od godz. 15.00

Ks. wikariusz: Jastrzębia Górna wzdłuż drogi od Ludwika Barana do Roberta Jurkiewicza

13.01.2023 r. - piątek, od godz. 15.00

ks. wikariusz: Droga na Budzyń od Sowińskich do Pawła Maciaszka

14.01.2023 r. - sobota, od godz. 8.30

Ks. wikariusz: Jastrzębia Górna wzdłuż drogi od Jana Kiełbasy do Franciszka Kiełbasy

Prosimy o przyjazd po księży, a na końcu ich odwiezienie. Dziękujemy.